Google отримує від MasterCard дані про покупки клієнтів — Bloomberg

ПОЛТАВА
03.09.2018, 12:04

Компанія Google після чотирьох років переговорів із MasterСard домовилася про купівлю інформації про користувачів транзакцій. 

Про це йдеться у розслідуванні Bloomberg.

За інформацією видання, корпорація MasterСard надає Google відомості про покупки товарів власниками карток цієї платіжної системи, рекламу яких користувачі побачили у пошуковій системі. Користувачеві достатньо знайти необхідний йому товар в інтернеті через Google зі свого облікового запису або перейти за рекламним оголошенням, а потім придбати товар у будь-якому магазині у США, щоб корпорація могла зібрати статистику про ефективність реклами.

Як зазначає Bloomberg, компанія Google заплатила мільйони доларів за ці дані.

У розслідуванні вказано, що ці дані потрібні Google для створення нового інструменту, який дозволить відстежувати вплив онлайн-реклами на офлайн-продажі та вказувати цю інформацію замовникам. Раніше для формування такої статистики пошукова система покладалася на непрямі показники, зокрема, дані з Google Maps та інші джерела.

Як повідомили джерела агентства, угода між корпораціями діє вже протягом року, однак власників платіжних карток не повідомили про передачу відомостей Google. Компанії ніколи публічно не оголошували про укладення угоди.

Представники обох компаній відмовилися коментувати Bloomberg інформацію про укладення угоди.

Водночас представник платіжної системи Сет Айзен зазначив, що корпорація надає інформацію про тенденції покупок продавцям для оцінки «ефективності їх рекламної кампанії».

«Жодних даних про індивідуальні транзакції або анкетних даних не надається», - додав він.

В Google повідомили, що не збирають особисту інформацію, а функцію відстеження даних про перегляд рекламних оголошень можна відключити у будь-який момент.

Раніше Євросоюз оштрафував Google на $5 млрд за порушення умов ведення чесної конкуренції на ринку інтернет-додатків.

У 2016 році ЄС зобов’язав Google відповісти у суді на звинувачення щодо можливого зловживання домінуючим положенням мобільної операційної системи Android, яка витісняє конкурентів з ринку ЄС.

Раніше повідомлялося, що чужу пошту на Gmail може читати будь-який розробник для Android.

Читайте також:
На Полтавщині очікують міністра внутрішніх справ.
10:15
Напруга у Нових Санжарах викликана інформаційними маніпуляціями.
09:25
Панікою можуть скористатися задля дестабілізації ситуації в країні.
08:56
Громадські слухання щодо розроблення Генерального плану розвитку відбулися у Бутенківській об'єднаній територіальній громаді.
вчора, 09:25
Всього за кілька місяців харківська команда на чолі з колишнім адвокатом Олегом Сінегубовим повністю підім'яла під себе Полтавську область.
17 лютого, 21:54
У селі Максимівка Полтавської області з водойми витягнули тіло чоловіка.
17 лютого, 09:45