Господарський суд Києва припинив непрозорий тендер «Укргазвидобування»

ПОЛТАВА
18.06.2016, 09:37

Господарській суд міста Києва зобов'язав ПАТ «Укргазвидобування» припинити будь-які дії з продовження відкритого тендеру на закупівлю послуг з проведення 100 операцій гідророзриву пласта (ГРП) зі зменшенням ціни.

Своє рішення суд ухвалив на підставі позову полтавської УПСК «Діамент», яка мотивує його тим, що УГВ порушила закон про державні закупівлі, йдеться у повідомленні компанії.

В ТЕМУ: «Укргазвидобування» оголосило тендер на 540 млн грн, минаючи систему ProZorro

Суд в ухвалі зазначив, що заборона на проведення необхідних тендерних процедур «не перешкоджає господарській діяльності ПАТ «Укргазвидобування», а також не порушує права інших осіб, а лише запроваджує тимчасові обмеження» – повідомляє Економічна правда.

Зазначимо, тендер УГВ на закупівлю послуг з проведення протягом року 100 операцій гідророзриву пласта був оголошений в обхід Системи публічних електронних закупівель ProZorro. Про це в ефірі телеканалу NewsOne заявив полтавський експерт з питань паливно-енергетичного комплексу Геннадій Сікалов, розповівши, що вартість таких операцій в річному плані складає 540 000 000 грн.

– Призупинка проведення тендеру - це його фактичне скасування, тому що порушення строків наші опоненти можуть потім використати для оскарження його результатів. Ми вже зіштовхнулися з подібним в ситуації з тендером на колтюбінги, коли суд забороняв нам ввозити сучасне обладнання з Білорусі після відкритої й конкурентної закупівлі, – зазначив голова УГВ Олег Прохоренко.

Натомість Сікалов розповів, що вже наступного дня після оголошення тендеру голова правління ВАТ «Укргазвидобування» Олег Прохоренко повідомив про те, що «11 світових і українських компаній вже проявили зацікавленість у стадії консультацій і розробки технічного завдання». І це незважаючи на те, що не була повністю опублікована тендерна документація, а також абсолютно не відображені мінімальні екологічні ризики для жителів Харківської та Полтавської областей.

Нагадаємо, у березні 2016 року проведено відбулося 9 позапланових перевірок діяльності ПАТ «Укргазвидобування» на об’єктах надрокористування (родовищах, площах). При цьому було встановлено низку порушень законодавчих та нормативно-правових актів про надра.

БІЛЬШЕ: Корупційна складова в діяльності «Укргазвидобування»

Читайте також:
Територія для відпочинку мешканців села Горбанівка стане зеленою зоною, яка буде підпорядкована громаді.
вчора, 10:26
Правоохоронці провели рейд у мисливських угіддях Миргородського району, де триває сезон полювання на пернату дичину.
вчора, 08:58
Невдовзі територію природної окраси та найвищої точки Полтавської області спільно патрулюватимуть місцеві чиновники, поліція та лісники.
11 серпня, 08:48
Пам'ятний захід присвячений воїну 30-ї окремої механізованої бригади Збройних Сил України Івану Олійнику організували у Пирятині.
10 серпня, 13:51
Найвища точка Полтавської області, гора Пивиха, продовжує зазнавати руйнації через стихійний відпочинок приїжджих туристів.
10 серпня, 09:49
Селищна влада Нових Санжарів співпрацюватиме з компанією "SKL Іnternational" задля покращення системи надання адміністративних послуг.
10 серпня, 08:56