Господарський суд Києва припинив непрозорий тендер «Укргазвидобування»

ПОЛТАВА
18.06.2016, 09:37

Господарській суд міста Києва зобов'язав ПАТ «Укргазвидобування» припинити будь-які дії з продовження відкритого тендеру на закупівлю послуг з проведення 100 операцій гідророзриву пласта (ГРП) зі зменшенням ціни.

Своє рішення суд ухвалив на підставі позову полтавської УПСК «Діамент», яка мотивує його тим, що УГВ порушила закон про державні закупівлі, йдеться у повідомленні компанії.

В ТЕМУ: «Укргазвидобування» оголосило тендер на 540 млн грн, минаючи систему ProZorro

Суд в ухвалі зазначив, що заборона на проведення необхідних тендерних процедур «не перешкоджає господарській діяльності ПАТ «Укргазвидобування», а також не порушує права інших осіб, а лише запроваджує тимчасові обмеження» – повідомляє Економічна правда.

Зазначимо, тендер УГВ на закупівлю послуг з проведення протягом року 100 операцій гідророзриву пласта був оголошений в обхід Системи публічних електронних закупівель ProZorro. Про це в ефірі телеканалу NewsOne заявив полтавський експерт з питань паливно-енергетичного комплексу Геннадій Сікалов, розповівши, що вартість таких операцій в річному плані складає 540 000 000 грн.

– Призупинка проведення тендеру - це його фактичне скасування, тому що порушення строків наші опоненти можуть потім використати для оскарження його результатів. Ми вже зіштовхнулися з подібним в ситуації з тендером на колтюбінги, коли суд забороняв нам ввозити сучасне обладнання з Білорусі після відкритої й конкурентної закупівлі, – зазначив голова УГВ Олег Прохоренко.

Натомість Сікалов розповів, що вже наступного дня після оголошення тендеру голова правління ВАТ «Укргазвидобування» Олег Прохоренко повідомив про те, що «11 світових і українських компаній вже проявили зацікавленість у стадії консультацій і розробки технічного завдання». І це незважаючи на те, що не була повністю опублікована тендерна документація, а також абсолютно не відображені мінімальні екологічні ризики для жителів Харківської та Полтавської областей.

Нагадаємо, у березні 2016 року проведено відбулося 9 позапланових перевірок діяльності ПАТ «Укргазвидобування» на об’єктах надрокористування (родовищах, площах). При цьому було встановлено низку порушень законодавчих та нормативно-правових актів про надра.

БІЛЬШЕ: Корупційна складова в діяльності «Укргазвидобування»

Читайте також:
21 лютого полтавці завітали на незвичайну екскурсію з елементами театралізації до Краєзнавчого музею.
вчора, 13:05
Жінці загрожує позбавлення волі на строк від шести до десяти років з конфіскацією майна.
21 лютого, 11:47
Більша частина новосанжарських виборців віддала свої голоси за «Слугу народу».
21 лютого, 08:40
За попередніми даними поліція затримала 24 особи.
21 лютого, 06:29
Цьому передували вечірні сутички поліціянтів з місцевими жителями, які заблокували дорогу до медичного закладу.
20 лютого, 20:16
Під медцентром «Нові Санжари» досі відбуваються сутички. Протестувальників оточила поліція, Нацгвардія та патрульні поліції.
20 лютого, 17:14