ГПУ: Студентів на Майдані в ніч з 29 на 30 листопада минулого року били бійці «Беркута» з Києва, Сум, Полтави та Черкас

УКРАЇНА
30.11.2014, 10:10
ГПУ: Студентів на Майдані в ніч з 29 на 30 листопада минулого року били бійці «Беркута» з Києва, Сум, Полтави та Черкас

За даними ГПУ, в зачистці Майдану в ніч з 29 на 30 листопада 2013 брали участь 390 співробітників спецпідрозділу «Беркут», а безпосередньо застосовували силу проти студентів 20-30 з них.

Про це під час запису програми «Рік Революції» - спеціального проекту УНІАН та УНІАН-ТБ, присвяченого річниці історичних подій, розповів начальник 2-го слідчого управління ГПУ України Сергій Горбатюк.

За його словами, слідство встановило, що на площі та прилеглих до неї вулицях було зосереджено близько 1500 співробітників спецпідрозділу «Беркут» і внутрішніх військ.

«На зачистку Майдану пішло 390 чоловік. Близько 300 співробітників київського «Беркута» і по 30 «беркутівців» з Сум, Полтави та Черкас. Аналіз відеоматеріалів і показання свідків постраждалих свідчать, що безпосередньо застосовували насильницькі дії проти мітингувальників 20-30 чоловік, які були в перших рядах », - розповів він.

Горбатюк зазначив, що всі особистості силовиків, які залучалися до «протидії проведення мітингів і зборів», встановлені. Однак, за наявними свідченнями свідків, пізнати і встановити особи конкретнихсиловиків слідству поки не вдалося. «Всі вони допитані, але всі заперечують, що застосовували насильницькі методи ... Ситуація така, що співробітники міліції не дають свідчень проти тих, хто безпосередньо брав участь у побитті людей ... Але ми не опускаємо рук. Ми плануємо ще призначити антропометричну експертизу », - заявив представник ГПУ.

Крім того, Горбатюк зазначив, що екс-керівнику РНБО Андрію Клюєву, екс-голові КМДА Олександру Попову, а також колишнім керівникам столичної міліції Коряку, Федчуку і Мариненко, що віддавали накази силовикам і підозрюваних у пособництві перевищення влади з боку міліції, оголошено підозру у вчиненні злочину. «В цілому, п'ять підозрюваних знаходяться в розшуку, і тільки двоє - Попов та Мариненко - в Києві»,