Графік, навігатори і підвищення ціни – нові правила для транспорту Полтави

ПОЛТАВА
23.03.2021, 17:30
Графік, навігатори і підвищення ціни – нові правила для транспорту Полтави

Зараз у Полтаві розробляють нову концепцію громадського транспорту і збираються прибрати з доріг маршрутки.

Про це «Останньому Бастіону» розповів перший заступник міського голови Валерій Пархоменко.

– Ми хочемо в місті змінити концепцію транспорту, прибрати оці дрібні маршрутки, які влаштовують на дорогах небезпечні перегони, – зауважує Валерій Пархоменко. – Та аби щось прибрати, треба щось нове поставити. Ми ж не можемо зараз узяти 20 маршруток і сказати людям, щоб почекали, доки ми знайдемо нові. Концепція полягатиме в тому, що ми хочемо запровадити електронний квиток і відповідно вести перемовини з перевізниками з приводу транспортних засобів. Потрібно, щоб вони були по-перше на 30-40 місць – це буде умова участі для перевізників. Ще важливо, щоб  вони рухалися з інтервалом у 5-10 хвилин. Зараз проблема в тому, що водії автобусів намагаються один поперед одним вскочити і забрати своїх пасажирів, бо це їх гроші. Ми побудуємо для перевізників зрозумілі правила гри. Буде чіткий графік і навігатори. У кожного буде певний заробіток за день і не доведеться нікого на дорозі підрізати. Порушників зніматимемо з маршрутів. Це цілий пласт серйозної роботи, за день ми його не зробимо. Ми зараз вивчаємо досвід інших міст з такою ж кількістю населення, як Полтава і більших – Вінниця, Житомир, Кривий Ріг, Дніпро. Я розумію, що кількість населення і протяжність доріг різна, але якісь родзинки знайти можливо.  От нам кажуть, що в Тернополі гарно з перевезеннями. А там проїзд 9 гривень.

– У Полтаві теж зросте вартість проїзду?

– У Полтаві є два шляхи: або платить людина, яка їде, або за це платить хтось інший. Як буде в нас – зараз не готовий сказати. Коли буде представлена нова концепція ми оголосимо цю інформацію, – відповів Валерій Пархоменко.

Нагадаємо, зараз проїзд у маршрутках і автобусах Полтави коштує 5 грн, в тролейбусах – 3 грн.

Графік, навігатори і підвищення ціни – нові правила для транспорту Полтави_1

Голова асоціації перевізників Полтавщини Юрій Лупаєнко сказав, що перевізники підуть на нові умови лише за умови збільшення вартості проїзду.

– Ми думаємо, що політику транспортну в будь-якому місті формує місцева влада, – каже Юрій Лупаєнко. – Чи зможуть перевізники виконати нові умови, залежить від багатьох моментів. При такому тарифі, як зараз, – ні, це буде не під силу. Тариф 5 гривень за проїзд не під силу навіть для того транспорту, який зараз є. Ми ж не у вакуумі живемо. У Житомирі і Харкові, наприклад, вартість проїзду вища. Навколо Полтави всюди ціна – 10-12 гривень. Ми нічим не відрізняємося від тих міст. Якщо навіть і декларується десь ціна 6 гривень, так я вам скажу, що того автобуса просто нема. 

Офіційно в Полтаві нема маршруток – це все автобуси. Маршрутного таксі офіційно нема, хоча за фактом їздять одні маршрутки. Економічна модель не дозволяє автобусам їздити взагалі, а маршрутки – на межі зникнення просто тому, що перевізникам нема куди їх подіти. 

– Цю проблему організувала попередня влада, – продовжує Лупаєнко. – Вартість проїзду повинна була підвищуватися поступово і не було б такого розриву, який тепер уже болісний. Все навколо дорожчає, а вартість проїзду – така сама. Це нонсенс. Тому треба заплатити тролейбусному управлінню 168 мільйонів. Просто заплатити, щоб вони могли якось вижити. Оце й усі відповіді на питання, чи в нас реальний тариф. 

Графік, навігатори і підвищення ціни – нові правила для транспорту Полтави_3

–   Чотири роки тому наше тролейбусне управління дотувалося на 48 мільйонів, а зараз – 168 мільйонів. Я вважаю, що неправильно витрачати таким чином кошти, які збирають шляхом податків з усього населення. Комусь захотілося: от давайте безплатно будемо возити. А безкоштовно не вийде, – додав перший заступник мера Валерій Пархоменко.

У Полтаві зараз 280 автобусів – це за документами, а за фактом їздить значно менше і пасажиромісткість теж нижча. Наприклад, у автобусі «Рута» максимально можна перевозити 26 людей – це разом із пасажирами, які їдуть стоячи. Нині через карантин можна брати пасажирів тільки на сидячі місця. У більшості автобусів, які курсують Полтавою максимальна кількість – 19 місць.

Поки що ситуація з громадським транспортом у Полтаві катастрофічна. Старі, брудні і часто аварійні маршрутки, в яких тече дах чи видно дорогу через дірки в підлозі – це вже звичне явище. Ситуацію загострює і ситуація з кількістю хворих на ковід, бо водіям заборонили брати в салони стоячих пасажирів. Тому ідея запустити більші автобуси дійсно гарна. "Останній Бастіон" чекає на презентацію нової концепції транспорту, яку в міській раді пообіцяли озвучити за тиждень.

Читайте також:
Полтава
За березень перевізникам Полтави виписали 55 протоколів за порушення карантину. У квітні перевірки на дотримання правил проводять щодня.
08.04.2021, 14:25
Полтава
Цієї весни Полтава отримає 20 нових тролейбусів «Богдан». 10 з них на маршрути виїдуть у травні.
24.03.2021, 13:55
Полтава
12 березня в Полтаві оштрафували водія маршрутки «Левада-Автовокзал».
12.03.2021, 17:20
Життя
Водій облаштував у своєму мікроавтобусі «Різдвяну резиденцію добра на колесах».
09.01.2021, 15:32
Полтава
З наступного тижня між Кременчуком і Піщаним розпочнуться випробування тролейбуса на автономному ходу.
14.11.2020, 09:18
Полтава
На виконання програми "Турбота" міська влада компенсує перевізникам витрати на пільгове перевезення окремих груп пасажирів.
10.10.2020, 15:59