У травні 10 нових тролейбусів виїдуть на маршрути в Полтаві

ПОЛТАВА
24.03.2021, 13:55
У травні 10 нових тролейбусів виїдуть на маршрути в Полтаві

Цієї весни Полтава отримає 20 нових тролейбусів «Богдан». 10 з них на маршрути виїдуть у травні.

У квітні «Полтаваелектроавтотранс» готується до отримання партії з 10 нових машин. У роботу їх запустять за місяць.

– Я сьогодні розмовляв із фахівцями заводу і дізнався, що 10 нових тролейбусів «Богдан» надійдуть у Полтаву після 15-20 квітня, – розповів «Останньому Бастіону» начальник КП «Полтаваелектравтотранс» Євгеній Зайцев. – Виробники вкладаються в терміни і до них нема претензій. Ще одна партія – 10 тролейбусів – приїде у травні. Тобто всього цієї весни ми отримаємо всі обіцяні 40 тролейбусів. Нові «Богдани» в нас їздять по всіх маршрутах – по 8, 3, 4 і 5, по 15 і по 12. Тобто новоотримані «Богдани» також будуть ходити по всіх маршрутах. На вихідних у нас на всіх маршрутах курсують «Богдани». 

Нагадаємо, 20 тролейбусів «Богдан», які місто отримало раніше, вже курсують за всіма напрямками Полтави. Вони низькопідлогові, обладнані GPS-трекерами. Їх можна відстежити в додатку EasyWay.

– Головна перевага цих тролейбусів у тому, що вони всі нові та комфортні. Ще вони мають 500 метрів запасу ходу і можуть долати відстань без контактної мережі. Це треба, якщо виникає аварія, наприклад, – додає Євгеній Зайцев.

У травні 10 нових тролейбусів виїдуть на маршрути в Полтаві_1

Тролейбуси компанії «Богдан Моторс» – перші у Полтаві, що мають запас ходу. Старіші, які курсують Полтавою, можуть без електромережі проїхати лише 4 метри. Якщо виникає аварія, їх доводиться знімати з маршрутів.

Щоб поставити нові тролейбуси на лінію, знадобиться місяць.

– Спершу вони повинні будуть пройти необхідну технічну процедуру. Ми будемо на них оформляти технічні талони, ще є спеціальна державна інспекція з технагляду електротранспорту, яка має видати документи. Потім посадимо водіїв, випробуємо їх і будемо вводити в експлуатацію. Ніхто їх ховати від людей не буде. Головне, що тролейбуси вийдуть на маршрут.

Зараз на підприємстві працює 120 водіїв, нових не набиратимуть. У січні Зайцев розповідав, що не вистачає ще 20 водіїв.


– Раніше у нас не вистачало водіїв тролейбусів. На нові «Богдани», які надійдуть у квітні-травні, ми посадимо тих водіїв, які їздять на старих машинах, вони вже навчені. У нас є тролейбуси, яким понад 20 років і ми замінимо їх новими «Богданами». Немає сенсу експлуатувати старі машини, технічний ресурс яких уже на межі. Їх давно потрібно було списати. Старі тролейбуси є на всіх маршрутах і ми будемо поступово їх прибирати, – сказав Зайцев.

Середня зарплатня на підприємстві – 18 тис грн. Вартість проїзду в тролейбусах Полтави зараз становить 3 грн.
Нагадаємо, 40 тролейбусів придбані за 10 млн євро кредиту ЄБРР. Полтава його віддаватиме протягом 13 років, 3 з яких пільгові.

Зауважимо, що термін експлуатації одного такого тролейбуса – 10 років.

Договір із ЄБРР КП «Полтаваелектроавтотранс» підписало у липні 2019 року.
 

Читайте також:
Полтава
За березень перевізникам Полтави виписали 55 протоколів за порушення карантину. У квітні перевірки на дотримання правил проводять щодня.
08.04.2021, 14:25
Полтава
Зараз у Полтаві розробляють нову концепцію громадського транспорту і збираються прибрати з доріг маршрутки.
23.03.2021, 17:30
Полтава
12 березня в Полтаві оштрафували водія маршрутки «Левада-Автовокзал».
12.03.2021, 17:20
Життя
Водій облаштував у своєму мікроавтобусі «Різдвяну резиденцію добра на колесах».
09.01.2021, 15:32
Полтава
З наступного тижня між Кременчуком і Піщаним розпочнуться випробування тролейбуса на автономному ходу.
14.11.2020, 09:18
Полтава
На виконання програми "Турбота" міська влада компенсує перевізникам витрати на пільгове перевезення окремих груп пасажирів.
10.10.2020, 15:59