Гренландія була зеленою та вільною від льоду

24.07.2023, 11:30
Гренландія була зеленою та вільною від льоду
Фото: google

Гренландія була не тільки зеленою, але й могла похвалитися бореальними лісами, подібними до тих, що зустрічаються в Канаді та Скандинавії.

Нове дослідження, опубліковане дослідницьким журналом Science, показало, що Гренландія могла бути зеленою та вільною від льоду приблизно 416 000 років тому, показуючи, як ландшафт острова реагує на зміну клімату. За результатами дослідження журналу було виявлено, що є докази листя та моху, знайденого в осадах із льодового ядра країни.

Це дослідження вказує на те, що величезна частина крижаної шапки Гренландії розтанула десь між 424 000 і 374 000 років тому, що спричинило підвищення глобального рівня моря від 5 до 20 футів.

Раніше вважалося, що крижаний щит Гренландії існує щонайменше мільйон років. — «Це дійсно перше куленепробивне свідчення того, що більша частина льодового покриву Гренландії зникла, коли потепліло», — пояснив Пол Бірман, геолог і професор Університету Вермонта.

Сучасне відкриття підтверджує попередні дослідження. Зокрема у 2007 році біолог Еске Віллерслев з Копенгагенського університету та міжнародна команда колег виявили ДНК вільхи, ялини, сосни та тиса біля основи льодовика, а також комах, починаючи від метеликів і закінчуючи павуками. Це "перше свідчення лісистої південної Гренландії", каже Віллерслев. Виходячи з знайдених видів дерев, температура в Гренландії повинна була бути вище 50 градусів за Фаренгейтом (10 градусів Цельсія) влітку і ніколи не була холоднішою за один градус F (–17 градусів C) взимку, набагато тепліше, ніж зараз.

Читайте також:
Життя
Любителі фантастики та футурології знають три закони Артура Кларка, сформульовані англійським письменником у книзі «Риси майбутнього».
11:45
Життя
Нейрочіп від стартапу Ілона Маска використають у Канаді
вчора, 18:16
Життя
Міжнародна співпраця науковців за підтримки фахівців Єльського університету здивувала академічний світ. У США представили новий тип матерії.
19 листопада, 14:53
Життя
Українські ботаніки активізувалися в областях задля пошуку унікальної флори. Головна мета — створити нові заповідні зони та екосистеми.
18 листопада, 06:07
Життя
Австралійські вчені уми зіставили дані про поширення світової мережі та медичні показники користувачів. Як то кажуть, не все так однозначно.
17 листопада, 16:21
Життя
Науковці пояснюють результати простотою та доступністю віршів ШІ порівняно з творами класиків.
16 листопада, 18:42