Чи відродить штучний інтелект мамонта?

19.07.2023, 22:48
Чи відродить штучний інтелект мамонта?
Фото: google

Зухвалий план Colossal передбачає створення генетично модифікованого гібрида азійського слона та мамонта для заселення арктичної тундри.

Шерстистий мамонт не ходив по Землі 4000 років. Знищений наприкінці останнього льодовикового періоду, він є частиною групи вимерлих видів, які продовжують надихати біологів. Американський біотехнологічний стартап Colossal — самопроголошена «компанія з ліквідації вимирання» — націлився на відродження.

Щоб досягти успіху Colossal, йому потрібно подолати багато перешкод, включаючи створення генетичної послідовності тварини, успішне запліднення яйцеклітини та вирощування її до терміну. Але народження — це тільки початок. Як ці тварини житимуть у дикій природі — це питання, на відповідь на яке знадобиться ціле життя.

Стартап розпочав співпрацю з Elephant Havens, фондом дикої природи, що базується в дельті Окаванго і опікується слонами-сиротами. Заснована в 2017 році компанія Elephant Havens співпрацюватиме з Colossal у масштабній операції зі збору даних, використовуючи штучний інтелект (AI) для аналізу поведінки тварин і поєднання його з геномними даними про кожного слона. «Ми зможемо поєднати мистецтво доглядальників за слонами з сучасною наукою», — стверджує Метт Джеймс, директор із тварин Colossal.

Ці висновки, як сподіваються організації, можуть стати схемою для випуску слонів у дику природу та гібридів мамонтів у тундру.

вибір редакції
Читайте також:
Життя
Надпровідність у звичайних умовах стала трохи ближчою до реальності.
03.08.2023, 12:58
Життя
Розумово розвинена машина вже має досвід дешифрувати нашу свідомість, працюючи без імплантів і без хірургічного втручання.
02.05.2023, 21:28
Світ
Результати експериментів не однозначні.
12.11.2020, 21:52
Життя
30 березня о третій годині ночі за київським часом буде запроваджено літній час.
29 березня, 17:06
Життя
До чого варто готуватися людству.
28 березня, 17:34
Життя
Чого нас навчає життя?
28 березня, 11:22