Григорій Марченко: на звільнених територіях Донбасу постійно знаходять вибухові пристрої, замасковані під дитячі іграшки

УКРАЇНА
09.11.2014, 14:05
Григорій Марченко: на звільнених територіях Донбасу постійно знаходять вибухові пристрої, замасковані під дитячі іграшки

Піротехнічні підрозділи ДСНС України з 6 липня 2014 року проводять роботи з розмінування територій та об’єктів господарства у звільнених від терористичних угруповань населених пунктах Донецької та Луганської областей задля нормалізації діяльності та безпеки населення. За цей час у східних регіонах України від боєприпасів було очищено 1, 5 тисяч га. території та 38 га. акваторії. Всього піротехніки ДСНС України вже вилучили та знищили близько 27 тисяч одиниць вибухонебезпечних предметів та перевірили на наявність боєприпасів 960 адміністративних будівель. Про це під час брифінгу повідомив директор Департаменту реагування на надзвичайні ситуації ДСНС України Григорій Марченко.

Він зауважив, що за час виконання робіт з гуманітарного розмінування звільнених територій на Сході країни фахівці ДСНС України знешкодили понад 450 одиниць спеціально встановлених боєприпасів, серед яких вибухові пристрої з дистанційним управлінням, боєприпаси на розтяжках у стані невилучення, фугаси великої потужності, а також підготовлені до дії протитанкові та протипіхотні міни.

«Терористичними угрупованнями постійно та цинічно встановлюються особливо небезпечні вибухові пристрої, зокрема, замасковані під предмети побуту та дитячі іграшки, від яких гинуть мирні мешканці, у тому числі діти. Виникає закономірне питання – з ким воюють терористи? З мирним населенням та дітьми!?», - прокоментував Григорій Марченко.

иректор Департаменту зазначив, що від цинічних дій терористів страждають також ірятувальники, які працюють на звільнених територіях Донбасу. Згідно із Женевською Конвенцією ДСНС України свідомо відмовилася від зброї та є демілітаризованою організацією, але терористичні угрупування постійно здійснюють напади на рятувальників, знищують техніку та обладнання. Так, за період діяльності терористів на Сході України загинуло 14 рятувальників та 23 було поранено.