Громадянська війна в Ємені: сторони конфлікту готуються до масштабного обміну

СВІТ
18 вересня, 10:38
Громадянська війна в Ємені: сторони конфлікту готуються до масштабного обміну
Фото: Al Jazeera

Представники єменського уряду і повстанці-хусити домовилися здійснити обмін заручниками та припинити на деякий час бойові дії.

Намічена зустріч пройде у Женеві вперше з лютого поточного року, поінформували цього тижня журналісти видання "Arab News".

За словами заступника міністра з прав людини Ємену Маджеда Фадхайля, який прокоментував ситуацію, на першому етапі планується обміняти 1420 осіб.

«Спершу хусити мають відпустити цивільних, ні в чому невинних громадян. Згодом черга дійде до так званих військових і політичних в'язнів. З нашого боку процес буде аналогічний», — наголосив член урядової делегації.

В Організації об'єднаних націй схвалюють такий крок, називаючи його довгоочікуваною спробою перевести тривалий конфлікт у площину перемовин без застосування зброї.

«Ми вітаємо рішення про звільнення заручників. Але нашим пріоритетом є переконати сторони прийняти угоду про стале припинення вогню задля відкриття гуманітарних коридорів. Люди мають отримати доступ до продуктів першої необхідності, а головне — до медикаментів, яких там так бракує», — заявив спеціальний посланець Генерального секретаря ООН в Ємені Мартін Гриффітс.

Читайте також:
Рух за національне визволення Палестини (ФАТХ) та Ісламський рух опору "Хамас" готові до спільних дій проти ізраїльської армії.
03 липня, 14:38
До українців застосовують ті ж критерії і методи, які застосовує прем'єр Ізраїлю щодо палестинців.
29 червня, 16:27
Спалах коронавірусу сильно вдарив по економічній спроможності британців мати елітні житла в Об'єднаних Арабських Еміратках.
29 червня, 14:32
Колишній керівник ізраїльської розвідки Кармі Ґіллон вважає, що активізація сіоністського підпілля загрожує майбутньому єврейської держави.
29 червня, 11:07
Масштабна гуманітарна криза, яка охопила Ємен на тлі тривалих бойових дій і пандемії коронавірусу, загрожує життю мільйонів дітей.
26 червня, 11:37
Громадяни низки країн так званого Африканського рогу опинились у безвиході через неможливість потрапити до Європи, обравши хибний шлях.
20 червня, 13:42