Група республіканців закликала Байдена дати ЗСУ далекобійні ракети

ПОЛІТИКА
02.11.2023, 21:15
Група республіканців закликала Байдена дати ЗСУ далекобійні ракети
Фото: Reuters

Конґресмени Майкл МакКол і Майк Роджерс спільно з сенаторами-однопартійцями Джеймс Ріш і Роджер Вікер звернулися до Білого дому.

Ця четвірка проукраїнськи налаштованих високопоставлених республіканців із Конґресу США хоче допомогти ЗСУ змінити ситуацію на фронті. Такі відомості оприлюднило видання Reuters.

Вказані народні обранці закликали американського президента Джозефа Байдена надіслати в Україну ракети більшого радіуса дії, ніж досі постачали нашим захисникам. Конґресмени та сенатори пояснюють, що Україна подала запит на ATACMS і продемонструвала здатність використовувати їх відповідально.

Натомість росія ніяк не посилила реакцію на таке застосування. Фактично агресор погодився, що і ця вигадана Кремлем «червона лінія» може бути результативно перетнута ЗСУ.

«Потреба України щодо можливостей завдання глибоких ударів залишається невідкладною, особливо для ураження цілей по всьому Криму. Очевидно, Вам [Байдену — прим. ред.] пора закінчити роботу над ATACMS. Ціни, пов'язані з невиконанням цього, не тільки загрожують безвиході на полі бою та подальшим затягуванням самої війни, але й загрожують подальшою глобальною нестабільністю, оскільки наші противники проводять операції впливу по всьому світу», — написали у спільній заяві МакКол, Роджерс, Ріш і Вікер.

У разі, якщо Байден ухвалить це рішення, то йому легше буде аргументувати республіканцям, які сумніваються щодо допомоги Україні, що він працює на перемогу Києва над Москвою. Якщо ж президент США продовжить затягувати, — це додасть росії та її китайському сюзерену впевненості у тому, що Вашинґтон є слабким геополітичним гравцем.

Читайте також:
Війна
Україна використовуватиме німецьку зброю «відповідно до міжнародного права» для захисту від російських ударів.
31 травня, 15:10
Війна
До нового пакету допомоги ввійшли ракети для Himars, снаряди до артилерії 155 мм і 105 мм калібру та протитанкова зброя
25 травня, 07:25
Війна
Оновлене озброєння вже застосували проти окупантів на Кінбурнській косі.
22 травня, 11:25
Новини
Будь-якої системи озброєнь замало, щоби змінити хід війни. Особливо, коли мова заходить про російсько-український конфлікт.
05 травня, 17:30
Війна
Ракети ATACMS були частиною поставки озброєння Україні в березні вартістю 300 млн доларів.
25 квітня, 11:50
Війна
Схвалений США пакет військової допомоги для України не допоможе зупинити новий російський наступ. Однак може сповільнити його.
22 квітня, 14:54