Група республіканців закликала Байдена дати ЗСУ далекобійні ракети

ПОЛІТИКА
02.11.2023, 21:15
Група республіканців закликала Байдена дати ЗСУ далекобійні ракети
Фото: Reuters

Конґресмени Майкл МакКол і Майк Роджерс спільно з сенаторами-однопартійцями Джеймс Ріш і Роджер Вікер звернулися до Білого дому.

Ця четвірка проукраїнськи налаштованих високопоставлених республіканців із Конґресу США хоче допомогти ЗСУ змінити ситуацію на фронті. Такі відомості оприлюднило видання Reuters.

Вказані народні обранці закликали американського президента Джозефа Байдена надіслати в Україну ракети більшого радіуса дії, ніж досі постачали нашим захисникам. Конґресмени та сенатори пояснюють, що Україна подала запит на ATACMS і продемонструвала здатність використовувати їх відповідально.

Натомість росія ніяк не посилила реакцію на таке застосування. Фактично агресор погодився, що і ця вигадана Кремлем «червона лінія» може бути результативно перетнута ЗСУ.

«Потреба України щодо можливостей завдання глибоких ударів залишається невідкладною, особливо для ураження цілей по всьому Криму. Очевидно, Вам [Байдену — прим. ред.] пора закінчити роботу над ATACMS. Ціни, пов'язані з невиконанням цього, не тільки загрожують безвиході на полі бою та подальшим затягуванням самої війни, але й загрожують подальшою глобальною нестабільністю, оскільки наші противники проводять операції впливу по всьому світу», — написали у спільній заяві МакКол, Роджерс, Ріш і Вікер.

У разі, якщо Байден ухвалить це рішення, то йому легше буде аргументувати республіканцям, які сумніваються щодо допомоги Україні, що він працює на перемогу Києва над Москвою. Якщо ж президент США продовжить затягувати, — це додасть росії та її китайському сюзерену впевненості у тому, що Вашинґтон є слабким геополітичним гравцем.

вибір редакції
Читайте також:
Світ
Туреччина зосереджена на отриманні F-16, а не на програмі F-35
27 лютого, 18:31
Війна
Якщо Конгрес схвалить виділення допомоги Україні, США можуть включити ракети ATACMS в один із перших пакетів військової допомоги
20 лютого, 09:09
Війна
Україна отримує від західних союзників більш далекобійну зброю. Очікуються поставки F-16 з ракетами на 300-500 кілометрів.
05 лютого, 11:44
Війна
Військові аналітики з Китайської народної республіки критикують російську ракету «Кинджал».
17 січня, 16:18
Війна
Уже навесні Москва може розпочати процес закупівлі балістичних ракет короткого радіуса дії в Ірану
04 січня, 17:42
Новини
Цей «сигнал» може свідчити, що американці ще не мають готового рішення по додатковим ракетам для ЗСУ.
04 січня, 15:33