Гучну справу про розкрадання нафти Пашинським і Тищенком забирають з НАБУ

УКРАЇНА
07.07.2017, 07:15
Гучну справу про розкрадання нафти Пашинським і Тищенком забирають з НАБУ

Справу про розкрадання нафти на мільярди передають з ініціативи САП з НАБУ на розслідування в поліцію Одеської області.

У НАБУ забрали розслідування справи про розкрадання нафти на кілька мільярдів гривень, що раніше належала компаніям олігарха Сергія Курченко. Таке рішення прийняли з ініціативи Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. Про це на умовах анонімності повідомив один з народних депутатів України з фракції БПП, пише «Поліграф».

«Пашинський і Тищенко (Сергій Тищенко – бізнесмен) домоглися, щоб справа про розкрадання 65 тисяч тонн нафти у компанії« Укртранснафтопродукт» була передано з НАБУ в поліцію Одеської області. Тепер розслідуванням оборудок Пашинського і Тищенка буде займатися їх же партнер Арсен Аваков. Це взагалі як?» – обурюється народний депутат.

Раніше ЗМІ повідомляли, що в результаті змови Сергія Пашинського і Сергія Тищенка спільно з правоохоронними органами, були реалізовані 65 тисяч тонн нафти за заниженою вартістю, яка склала 880 млн гривень. При цьому, навіть з цієї суми сплата на користь державної компанії склала лише 480 мільйонів гривень.

«Пашинський і Тищенко вирішили не просто заплатити мінімум в три рази менше при реальній вартості в кілька мільярдів, а ще й повернути собі вже заплачені гроші. За допомогою керівників держпідприємства «Укртранснафтопродукт» Олександра Горбунова та Володимира Гаврилова, 480 мільйонів гривень, які надійшли на рахунки за реалізовану нафту, вони пустили на свої ж компанії. Зокрема, 200 мільйонів гривень були покладені на депозитний рахунок в банк Тищенко «Фортуна Банк» під 1% річних. На сьогоднішній день банк знаходиться в стані ліквідації і держава ніколи не отримає ці гроші. Ще 30 мільйонів гривень вони пустили на зарплати, а 155 мільйонів пустили на оплату податків і зборів за податковими зобов'язаннями компаній Тищенко », – розповів нардеп.

За словами парламентарія, рішення про передачу кримінальної провадження в поліцію Одеської області розвалить справу в інтересах Сергія Пашинського і Сергія Тищенко.

«САП, забираючи справу у НАБУ, вигороджує друга і партнера Пашинського Тищенко. Ви можете собі уявити ситуацію, що МВС під керівництвом Авакова допустить, щоб гроші, які осіли рахунках Мартиненка – частка за участь МВС у подальшому «спуску» справи на гальмах – були відібрані в інтересах держави? Ніколи!» – резюмував парламентарій.

вибір редакції