Хакери з України та РФ заробили $100 млн через продаж біржам неоприлюднених даних компаній — The Verge

ПОЛТАВА
27.08.2018, 03:46

Угрупування хакерів з України, Росії, Сполучених Штатів, та, ймовірно, інших країн, заробили щонайменше 100 мільйонів доларів через злам серверів найбільших прес-релізних компаній світу, що спеціалізувалися на фінансах.

Хакери з України та РФ заробили $100 млн через продаж біржам неоприлюднених даних компаній — The Verge_1

Про це йдеться в розслідуванні видання The Verge, передає Громадське (https://hromadske.ua/posts/khakery-z-ukrainy-ta-rf-zarobyly-100-mln-cherez-prodazh-birzham-neopryliudnenykh-danykh-kompanii-the-verge).

Хакери збирали ще не оприлюднену інформацію про майбутні угоди та відправляли їх учасникам біржової торгівлі, які за допомогою таких даних успішно заробляли на операціях з цінними паперами.

Серед новинних агентств, яке постраждало від хакерів, стала одна з найбільших прес-релізних компаній Business Wire. Це дочірня компанія американського холдингу Berkshire Hathaway, яким володіє інвестор та один з найбагатших людей світу Воррен Баффет.

Зазначимо, що в лютому 2018 року Business Wire заявила про масштабну кібератаку, яка спричинила збої в роботі. Однак тоді компанія повідомила, що ознак отримання інформації зловмисниками не виявили.

Хакери з України, РФ та інших країн діяли протягом тривалого періоду — принаймні, п’яти років. За цей час вони зламали щонайменше три прес-релізні компанії за допомогою фішингу, викрадення програмного забезпечення, незаконного придбання облікових даних для входу в систему тощо.

Отриману інформацію хакери продавали трейдерам за 40% від майбутніх прибутків.

Одними з хакерів були мешканець Києва Іван Турчинов та його приятелі — Олександр Єременко та Вадим Єрмолович. Вони передавали прес-релізи хакеру з Росії під нікнеймом eggPLC — його ім’я не встановили.

Діяльність вони розпочали у 2012 році. У тому ж році за хакерами вже стежило ФБР. Останнє звернулося по допомогу до Служби безпеки України, яка виявила ще десятьох людей, з якими спілкувався Турчинов і які мають стосунок до кібератак.

Зазначається, що в Турчинова не було офіційного джерела доходів, водночас він придбав будинок в Кончі-Заспі під Києвом, а в соцмережах публікував фото золотих годинників, зброї та коштовного автомобіля.

Після обшуків в українських хакерів спецслужби виявили у них на ноутбуках сотні повідомлень, які пов’язані з махінаціями з цінними паперами. Водночас самих хакерів не затримали, аби спробувати розкрити усю їхню мережу.

До України навіть приїжджав спецагент ФБР, аби допитати українців та обговорити можливість їхнього арешту та екстрадиції, однак Україна не видає своїх громадян. Пізніше нікому з хакерів не оголосили офіційні обвинувачення.

Як прокоментував The Verge керівник Департаменту кіберполіції України Сергій Демидюк, після візиту агента ФБР українець Турчинов продовжив зламувати сервери, "однак тепер під контролем розвідницьких спецслужб".

За його словами, українські спецслужби контактували з посередниками хакерів з Росії, використовуючи доступ Турчинова, та самостійно намагалися вийти на трейдерів. Видання допускає, що і спецслужби могли на цьому незаконно заробити. У СБУ коментувати це The Verge відмовилися.

Пізніше Турчинов зламав сайт української фіскальної служби. Коли поліція, за словами Демидюка, почала це розслідувати в січні 2017 року, той втік до Росії.

У цій справі ФБР затримало у 2015 році кількох українців, яких звинуватили в отриманні незаконного прибутку в приблизно 30 млн доларів.

Нагадаємо, 27 червня 2017 комп'ютерний вірус-вимагач атакував українські банки, державні та приватні підприємства, медіа, державні відомства.

Також повідомлялося, що вірус-вимагач уразив комп’ютери підприємств Європи та США.

У кіберполіції заявили, що вірус Ransom: Win32 / Petya поширювався за допомогою бухгалтерського програмного забезпечення M.E.Doc, розробленого в Україні.

Фахівці з кібербезпеки заявляли, що вірус Petya насправді лише маскується під здирника, і був створений, щоб одразу видаляти всі дані з комп'ютера.

У червні 2018 року в Нікополі почали судити українця через масштабні кібератаки.

У червні 2018 року США розширили санкції проти Росії через кібератаки.

Читайте також:
Полтава
Чиновники вирішили перейти на новий рівень самопіару, згадавши про природу. Скільки на це витрачено коштів платників податків — невідомо.
12:30
Полтава
Стихійні звалища обабіч траси Решетилівка-Дніпро плюндрують неповторність нашого рідного краю. Громадяни засмічують, влада просто констатує.
06:03
Полтава
Мешканець Великобудищанської громади до останнього подиху боронив рідну землю від загарбників. Тепер чоловік у Небесному Воїнстві України.
вчора, 14:47
Полтава
Полтавським «зеленим ямщикам» слід брати приклад із колег по цеху. Але, коли бажання сприяти перемозі України немає, то воно і не з'явиться.
вчора, 06:02
Полтава
У міській раді склалася типова для всіх органів виконавчої влади ситуація. Так, одним набридло виконувати свої обов'язки, іншим їх мало.
27 березня, 12:18
Полтава
Чоловік рибалив в акваторії Кам'янського водосховища неподалік села Орлик Полтавського району. Тепер доведеться заплатити штраф.
27 березня, 07:00