Харчова добавка омега-3 знижує рівень агресії — науковці

31 травня, 06:07
Харчова добавка омега-3 знижує рівень агресії — науковці
Фото: Hightech.fm

Внутрішньо людські жирні кислоти причетні до етіології депресивних розладів. Однак вживання ω-3 допомагає стабілізувати психічний стан.

До такого висновку дійшла команда медиків-практиків із Пенсільванського Університету. Вони оприлюднили результати своїх багатомісячних досліджень на шпальтах галузевого видання Translational Psychiatry.

Науковці провели додатковий метааналіз кількох експериментів та встановили, що харчова добавка омега-3 знижує прояви агресії в середньому на 22%. Прикметно, що зменшується як реактивна, так і проактивна агресія разом із рівнем депресії.

«Перший тип включає миттєву реакцію на передбачувану загрозу чи провокацію, а другий тип агресії потребує планування. Тож ми вивчили тільки короткостроковий ефект, оскільки лише одна із лабораторій, дані яких були доступні, спостерігала за учасниками після припинення вживання вказаних харчових добавок», — коментують ситуацію медики.

Попередні ж дослідження вказували, що агресивна поведінка має когнітивну та нейрохімічну основу, а омега-3 відіграє важливу роль у структурі та функціях мозку. Науковці вважають, що цю добавку слід використовувати у поєднанні із наявними психологічними та психіатричними методами лікування, такими як когнітивно-поведінкова терапія.

Між тим, як раніше вже повідомляла медіаагенція «Останній Бастіон», куркума може бути ефективна у вигляді ліків для шлунку. З'ясувалося, що вона має протизапальні та протимікробні властивості.

Харчова добавка омега-3 знижує рівень агресії — науковці_1
вибір редакції
Читайте також:
Життя
Впродовж наступної чверті століття на планеті спостерігатиметься збільшення диспропорцій. Людству загрожує нова невиліковна чума.
11 листопада, 21:49
Життя
Хутрові звірі опинилися під загрозою знищення. Науковці стверджують, що рідкісні ссавці є носіями мутованих аналогів COVID-19.
10 вересня, 19:22
Життя
Найгірший стан справ у дошкільнят. Часте «залипання у блакитних екранах» підвищує їхню схильність до прояву гніву та фрустрації.
14 серпня, 06:08
Життя
У Гонконґу розробили засіб для лікування раку носогорла. Він знищує мутовані й впливає на імунні клітини, провокуючи боротьбу із хворобою.
26 червня, 06:09
Життя
Комахи мають надзвичайну чуйність нюхових нейронів. Медоносних бджіл можна використовувати для розробки нових засобів ранньої діагностики.
16 червня, 17:30
Життя
У новому дослідженні взяли участь 9065 осіб. 19,5% із них скаржилися на психотичні розлади, 11,4% — на депресію, 9,7% — на тривожний розлад.
02 червня, 07:51