Hasta la vista, Мамай

ПОЛТАВА
14.09.2018, 18:12
Hasta la vista, Мамай

Після кількох годин перерви депутати міськради зібрались аби продовжити ранкове засідання. Одним з головних питань стало звільнення Олександра Мамая з посади міського голови.

Попри те, що продовження засідання було анонсовано на 15 годину, фактично його розпочали лише о 16-й через затримку депутатів від «Самопомочі». Коли всі нарешті зібрались, Олександр Шамота запропонував внести ще 3 додаткових питання:

— про затвердження складу постійних комісій;
— про обрання голів постійних комісій;
— про розподіл обов‘язків міського голови і його заступників.

28 присутніх депутатів одностайно погодилися з пропозицією Шамоти. Аналогічними були результати про проведення таємного голосування щодо звільнення міського голови.

Юридично звільнити міського голову можна згідно зі статтею 79 закону "Про місцеве самоврядування". Вона дозволяє припинити його повноваження за рішенням ради, прийнятим шляхом таємного голосування не менш як двома третинами голосів, у разі якщо міський голова порушує закони України або не виконує своїх прямих обов'язків.

До трибуни вийшов Едуард Волков, який зачитав 31 сторінку обґрунтування рішення про недовіру меру: "З боку Мамая допускалися порушення у законодавстві відносно прав громадян та місцевого самоврядування. Ним не реалізовано ряд програм. Зокрема, провалено закупівлю засобу для боротьби з амброзією, а також провалено програму ремонту доріг».

Після чергової 15-ти хвилинної перерви депутати таки перейшли до голосування за вказане рішення. Не очікувано, до приміщення завітав ще один депутат.

За зняття Олександра Мамая проголосували всі 29 депутатів. Комісія нарахувала 12 невикористаних бюлетенів. 

“Достроково припинити повноваження Полтавського міського голови Мамая Олександра Федоровича. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію міської ради з питань місцевого самоврядування, законності, правопорядку, інформаційної політики, регламенту, депутатської етики та антикорупційної політики”, – йдеться у рішенні міськради.

За законом, доки не оберуть нового очільника, містом керуватиме секретар міськради.

Нагадаємо, під час минулого засідання опозиційні депутати прийняли рішення про звільнення Оксани Деркач.

Оскільки у Полтаві наразі фактично відсутній секретар міськради, перед депутатами сьогодні стоїть питання про призначення нового. У кулуарах ходять чутки, що ним може стати Олександр Шамота.

Після обрання секретаря, він має впродовж 15 днів після усунення міського голови звернутися до Верховної Ради з клопотанням щодо призначення позачергових виборів керівника міста.

Читайте також:
У селищі Ланна провели плановий огляд місцевої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, що реконструюють у рамках "Великого будівництва".
вчора, 10:39
У Пирятині оголосили конкурс на найкращий будинок і благоустрій прилеглої до нього території, який триватиме до 1 вересня поточного року.
вчора, 08:53
На місце події прибула швидка допомога, однак врятувати чоловіка не вдалося.
02 липня, 15:20
У селі Селещина триває підготовка до планової капітальної реконструкції мостової переправи.
02 липня, 10:43
Мешканці села Засулля Лубенського району безвідповідально ставляться до водних ресурсів, тому існує загроза нестачі останніх.
02 липня, 09:18
Громадяни, які відбувають покарання у Державній установі "Центр пробації" в Полтавській області, сприяють сільському благоустрою.
01 липня, 12:56