Хатія Деканоїдзе очолила Національну поліцію

УКРАЇНА
04.11.2015, 19:14
Хатія Деканоїдзе очолила Національну поліцію

Керівником національної поліції стала Хатія Деканоїдзе - радниця міністра внутрішніх справ Арсена Авакова та колишня міністр освіти Грузії в часи президентства Міхеіла Саакашвілі.

Відповідну пропозицію керівника МВС уряд підтримав у середу ввечері.

Шеф поліції

"Безкомпромісні реформи з Хатією на посаді глави поліції і всією нашою командою по місцях триватимуть інтенсивно!" - написав у Facebook Арсен Аваков. Він також відзначив, що Хатія Деканоїдзе була "душею проекту" реформ.

У своєму виступі одразу після призначення пані Деканоїдзе також висловила бажання продовжувати курс реформування МВС.

"За вісім місяців процесу реформування досягнуто не мало. Ми створили патрульну поліцію. Вже працюємо над створенням нової служби "КОРД". Наразі у МВС розроблюється концепція атестації співробітників, які служитимуть у Національній поліції, щоб до нового органу потрапили чесні та достойні люди", - розповіла Хатія Деканоїдзе.

Вона також повідомила що її заступником стане голова Департаменту патрульної служби Олександр Фацевич.

Зустріч з президентом

Одразу після призначення пані Деканоїдзе зустрілася з президентом

Пізніше новопризначена керівник поліції зустрілася з президентом Петром Порошенком.

За його словами, керівник Національної поліції має реформувати загальну структуру поліції, в якій "людина, зустрічаючись з поліцейським, буде мати посмішку, доброту, бажання допомогти, бажання захистити, а не те, з чим залишалася українська міліція, яка мала всі недоліки радянських часів".

Глава держави додав, що кандидатура Хатії Деканоїдзе знайшла підтримку влади. На зустрічі були присутні також прем'єр Арсеній Яценюк, секретар РНБО Олександр Турчинов і міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.

Команда Саакашвілі


Хатія Деканоїдзе з 24 років працювала у державних структурах Грузії, зокрема була на дипломатичній роботі.

Згодом у команді екс-президента Міхеіла Саакашвілі вона очолювала міністерство освіти та науки, а також керувала поліцейською академією.

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, його заступниця Ека Згуладзе (справа) та Хатія Деканоїдзе

В Україні пані Деканоїдзе займалася освітніми проектами, а також допомагала у процесі запуску нової поліції в Києві та інших містах.

Президент Петро Порошенко підписав закон про Національну поліцію на початку серпня.

Тоді ж в МВС анонсували, що ця структура прийде на зміну міліції за три місяці.

До складу Національної поліції входять підрозділи кримінальної та патрульної поліції, а також органи досудового розслідування, поліція охорони та поліція особливого призначення.

Відділ моніторингу,