"Хочу, щоб люди посміхалися"

ВІЙНА
22.04.2023, 10:35
Безкоштовне кафе підтримують фінансово благодійники, небайдужі співвітчизники японця.
Безкоштовне кафе підтримують фінансово благодійники, небайдужі співвітчизники японця.

75-річний японський волонтер Фумінорі Цучіко відкрив у Харкові безкоштовне кафе

У Харкові 75-річний японський волонтер Фумінорі Цучіко відкрив безкоштовне кафе, де готують гарячі обіди та печуть пиріжки.

Про це медіа агенція "Останній Бастіон" повідомляє з посиланням на Укрінформ.

"Принаймні раз на день я можу забезпечити людей їжею", - сказав волонтер.

Кафе розташоване на Салтівці, неподалік станції метро "Героїв праці", де кілька місяців люди змушені були переховуватися від обстрілів.

Фумінорі орендував приміщення на ринку, знайшов кухарів.

Безкоштовне кафе підтримують фінансово благодійники, небайдужі співвітчизники японця.

У меню - супи, борщ, каші, макарони, м’ясо, а ще випічка, пиріжки, булочки, пампушки з часником, чай.

Приходять у FuMi Caffe знайомі Фумінорі, працівники сусідніх торгових павільйонів і їхні покупці, містяни, що чекають на транспорт і геть випадкові перехожі. Найбільше японець радіє маленьким відвідувачам, для яких є іграшки та цукерки.

"Хочу, щоб люди посміхалися", - каже він.

Фумінорі має намір залишатися в Україні та допомагати людям до перемоги.

Цучіко вперше приїхав до України в січні 2022 року як турист. Він відвідував місця, пов’язані з Другою світовою війною, їздив у Польщу, щоб побачити нацистські концтабори. До Києва приїхав, щоб побачити Бабин Яр.

24 лютого 2022 року Фумінорі був у Варшаві, і на вокзалі він побачив тисячі біженців з України. Вражений японець вирішив теж підтримати українців.

Він повернувся до Києва, а у травні поїхав до Харкова, де побачив, що люди досі переховуються від обстрілів у підземці метро. Певний час жив на станції метро, витрачаючи на продукти та потрібні речі для харків’ян власну пенсію. Згодом організував збір у соціальних мережах.

Читайте також:
Полтава
Казнокрадам, пристосуванцям і блазням Полтави байдужа доля наших захисників. Якщо воїни не повернуться з фронту, «зеленим ямщикам» на краще.
10 січня, 13:47
Полтава
Працівники бюджетної сфери буквально по монеті назбирали 6000 гривень. Вказану суму передадуть для нагальних потреб поранених фронтовиків.
10.12.2024, 06:06
Війна
Поки чиновники із депутатами всіх рівнів набивають свої кишені грошвою, українці віддають останнє. Ми живемо у різних світах.
16.05.2024, 12:31
Життя
Велика Едіт Піаф. У неї був не тільки прекрасний голос, а й прекрасне, щире серце!
25.03.2024, 15:45
Полтава
Коли нація згуртована спільною ідеєю, ворогам (зовнішнім і внутрішнім) її не перемогти. Українці це доводили неодноразово в історії.
24.03.2024, 18:11
Полтава
Кожна гривня, передана на потребу захисників, вартує сотні. Особливо, коли жертвують найменші українці, чиє життя боронять фронтовики.
17.01.2024, 14:23