Хроніки деколонізації: у Казахстані хочуть перейменувати 2 міста

СВІТ
25.08.2021, 07:09
Хроніки деколонізації: у Казахстані хочуть перейменувати 2 міста
Фото: bastion.tv

Казахські громадські діячі закликали владу країни змінити назви двох обласних центрів — Петропавловська і Павлодара.

Таким чином, переконана ініціаторка перейменування політолоґ Алімана Жанмуканова, казахи відновлять історичну справедливість і більше не перебуватимуть у тіні хворої на імперіалізм Москви.

Водночас, на її думку, топонімічна реформа на сьогодні не має простого рішення, адже влада РФ може з легкістю використати це як привід для розпалювання сепаратизму серед місцевих етнічних росіян.

«Коли у 2019 році Астану перейменували у Нур-Султан, стало очевидно, що уряд країни здатен змінити назву великого міста без будь-яких публічних обговорень і зробити це досить швидко. Проте, такий сценарій малоймовірний у випадку з Петропавловськом і Павлодаром. Наперекір сталому характеру їх назв, у цих двох міст завжди були казахські альтернативи, наприклад Кизил-Жар для Петропавловська, Сари-Арка і Кереку для Павлодару. У 2010-х роках навіть було зроблено декілька спроб перейменувати ці міста, але всі вони викликали сильну неґативну реакцію з боку місцевих російськомовних жителів, які навідріз відмовилися погоджуватися з новими назвами», — коментує ситуацію Алімана Жанмуканова.

Її ініціативу щодо перейменування взялися підтримувати й інші національно свідомі казахські діячі, котрі визнають своєчасну необхідність деколонізації попри ризик спровокувати цим конфлікт із Кремлем.

«Якщо ж зазирнути в історію етнічної російської меншини у Казахстані, можна побачити, що багато хто з них не вибирав жити власне на теренах сучасного Казахстану, вони воліли оселитися і культивувати нові завоювання Російської імперії чи Совєцького Союзу. Дехто справді був насильно переселений до нашої країни. Так може настав уже час запропонувати етнічним росіянам ще один вагомий привід для того, щоби покинути "нелюбий" Казахстан і повернутися на історичну батьківщину, до Росії», — підсумовує Алімана Жанмуканова.

Між тим, як раніше повідомляв "Останній Бастіон", Кремль відверто погрожує "донбаським сценарієм" залежним від себе партнерам — Білорусі та Казахстану.

Хроніки деколонізації: у Казахстані хочуть перейменувати 2 міста_1
Читайте також:
Світ
Нова влада Афґаністану, очолювана представниками радикального руху "Талібан", пішла на поступки міжнародним фінансовим донорам.
04 лютого, 07:48
Світ
Бойові зіткнення між військовослужбовцями Киргизії і Таджикистану продовжуються в місцевостях Торт-Кочо та Дахма
28 січня, 11:08
Світ
Це стало відповіддю міжнародної коаліції на атаку хуситських повстанців,
18 січня, 15:43
Світ
Гучні заяви диктатора Олександра Лукашенка про можливий заколот у Ташкенті висміяли всі, включно з кремлівським "бункерним щуром".
12 січня, 06:51
Світ
Нові прикордонні китайські аеропорти та автомагістралі змушують американців нервувати
26.12.2021, 18:14
Світ
Лідерку м'янмської опозиції та лауреатку Нобелівської премії миру Аун Сан Су Чжі засудили до 4 років в'язниці.
06.12.2021, 12:32