Хроніки деколонізації: у Казахстані хочуть перейменувати 2 міста

СВІТ
25.08.2021, 07:09
Хроніки деколонізації: у Казахстані хочуть перейменувати 2 міста
Фото: bastion.tv

Казахські громадські діячі закликали владу країни змінити назви двох обласних центрів — Петропавловська і Павлодара.

Таким чином, переконана ініціаторка перейменування політолоґ Алімана Жанмуканова, казахи відновлять історичну справедливість і більше не перебуватимуть у тіні хворої на імперіалізм Москви.

Водночас, на її думку, топонімічна реформа на сьогодні не має простого рішення, адже влада РФ може з легкістю використати це як привід для розпалювання сепаратизму серед місцевих етнічних росіян.

«Коли у 2019 році Астану перейменували у Нур-Султан, стало очевидно, що уряд країни здатен змінити назву великого міста без будь-яких публічних обговорень і зробити це досить швидко. Проте, такий сценарій малоймовірний у випадку з Петропавловськом і Павлодаром. Наперекір сталому характеру їх назв, у цих двох міст завжди були казахські альтернативи, наприклад Кизил-Жар для Петропавловська, Сари-Арка і Кереку для Павлодару. У 2010-х роках навіть було зроблено декілька спроб перейменувати ці міста, але всі вони викликали сильну неґативну реакцію з боку місцевих російськомовних жителів, які навідріз відмовилися погоджуватися з новими назвами», — коментує ситуацію Алімана Жанмуканова.

Її ініціативу щодо перейменування взялися підтримувати й інші національно свідомі казахські діячі, котрі визнають своєчасну необхідність деколонізації попри ризик спровокувати цим конфлікт із Кремлем.

«Якщо ж зазирнути в історію етнічної російської меншини у Казахстані, можна побачити, що багато хто з них не вибирав жити власне на теренах сучасного Казахстану, вони воліли оселитися і культивувати нові завоювання Російської імперії чи Совєцького Союзу. Дехто справді був насильно переселений до нашої країни. Так може настав уже час запропонувати етнічним росіянам ще один вагомий привід для того, щоби покинути "нелюбий" Казахстан і повернутися на історичну батьківщину, до Росії», — підсумовує Алімана Жанмуканова.

Між тим, як раніше повідомляв "Останній Бастіон", Кремль відверто погрожує "донбаським сценарієм" залежним від себе партнерам — Білорусі та Казахстану.

Хроніки деколонізації: у Казахстані хочуть перейменувати 2 міста_1
Читайте також:
Світ
Невизнана Нагірно-Карабаська республіка офіційно припинила своє існування з 1 січня 2024 року.
01 січня, 18:24
Світ
Країна втратила контроль над містом, яке відіграє ключову роль у рамках китайської ініціативи «Один пояс, один шлях».
03.11.2023, 19:32
Економіка
Іноземні інвестиції стимулюватимуть економіку Таїланду, яка, як очікується, зросте на 2,8% до кінця року
24.09.2023, 15:55
Світ
У разі, якщо іранська армія чи інші збройні формування вдеруться в Азербайджан, турецькі війська швидко дадуть відповідь.
10.09.2023, 16:01
Політика
Лідери країн, де панує іслам, радо співпрацюють із диктаторами, але ображаються, коли їхніх єдиновірців карають за порушення у демократіях.
31.08.2023, 17:28
Світ
70-річний Хун Сен перебуває при владі в Камбоджі з 1985 року – лише лідери Камеруну та Екваторіальної Гвінеї обіймали свої посади довше.
22.07.2023, 09:11