Хто кришує крадіжки газоконденсату на Полтавщині ?

06.10.2020, 11:45
Хто кришує крадіжки газоконденсату на Полтавщині ?

На підтвердження наших здогадок, розповімо нашим читачам одну історію з присмаком газоконденсату та хабарів

Останній Бастіон неодноразово звертав увагу на те, що за час керування Іваном Вигівським обласним управлінням Національної поліції на території Полтавщини почастішали викрадення вуглеводної сировини.

Ми вже втомилися повідомляти Піліціянтів про виявлені факти крадіжок газоконденсату, але реакції на наші звернення з боку Національної піліції не було. Логічним є підозра, що керівництво Піліції Полтавщини, в особі Івана Вигівського, зацікавлене в такому незаконному промислі. Інакшого пояснення злочинній бездіяльності його підлеглих ми не знаходимо !

Нещодавно піліціянатами відділення Поліції № 1 м. Полтави (Київський райвідділ), в Супрунівській промзоні було затримано два автомобілі : Бензовоз DAF FX 105/410 д.н.з. ВІ 70-97 СХ з якого проводилося зливання газоконденсату в пластикові місткості котрі були розташовані в автомобілі Mercedes-Benz Sprinter 311 DI д.н.з. ВА 7344 ВІ.

Зливання газоконденсату
Зливання газоконденсату

І ніби ситуація стандартна і не мала б викликати ніяких підозр у громадськості, бо правоохоронці зробили свою : затримали підприємливих ділків на гарячому та мали б порушити кримінальне провадження за фактом вчинення злочину, провести першочергові слідчі дії, встановити особи порушників та походження газоконденсатної суміші, якою ділки барижили серед білого дня. 

Але ж ми не просто так вирішили ознайомити наших читачів з даним непересічним випадком.

Вищезазначені автомобілі відпущено працівниками піліції на третій день після затримання... І тут у нас виникає логічне запитання: а навіщо відпускати автомобілі, на них же має бути накладено арешт як на речові докази в рамках кримінального провадження ?!!!

Проте, будь-які правові процедури втрачають сенс, коли до справи вмішується цілий заступник начальника кримінальної піліції в Полтавській області полковник Андрій Гарастюк, по прізвищу “Морячок”. За інформацією отриманою нами в рамках даного журналістського розслідування і яка потребує додаткової перевірки, саме “Морячок” надав вказівку піліціянтам з ВП № 1 м. Полтави відпустити вищезгадані автомобілі. За інформацією із джерел в правоохоронних органах, Полковник Гарастюк є “смотрящим” за паливним бізнесом в області.

Андрій Гарастюк
Андрій Гарастюк

Також, в рамках журналістського розслідування нам було повідомлено інформацію про те, що начальнику піліції області Івану Вигівському, потрібно щомісяця завозити до кабінетів високих чинів Міністерства внутрішніх справ по 50 000 у.о. і ці кошти Вигівський та зграя його підлеглих беруть з кришування кар’єрів, бізнесів по незаконному обороту солярки, лісу та вуглеводневої сировини.

Але не менш цікавим в цій історії є і той факт, кому ж таки належали автомобілі, про які так бідкався цілий заступник начальника кримінальної піліції області.

Mercedes-Benz Sprinter 311 DI д.н.з. ВА 7344 ВІ — за нашою інформацією належить приватній особі зареєстрований в Кіровоградській області. Але покупець з сусідньої області нас менш зацікавив за продавця. 

Хто кришує крадіжки газоконденсату на Полтавщині ?_5
Хто кришує крадіжки газоконденсату на Полтавщині ?_7

А про продавця вуглеводневої сировини (скоріш за все отриманої незаконним шляхом) нам вдалося дізнатися значно більше, і він нас зацікавив набагато більше, в контексті збільшення крадіжок газоконденсату в області.

За даними аналітичної системи YouControl автомобіль DAF FX 105/410 д.н.з. ВІ 70-97 СХ перебуває в користуванні ТОВ “Хімсинтез” зареєстрованого в м. Полтаві по вул. Соборності, 66. Основним видом економічної діяльності підприємства вказано “Виробництво іншої хімічної продукції”, але серед додаткових видів економічної діяльності підприємства ми зустрічаємо “виробництво продуктів нафтоперероблення” та “роздрібну торгівлю пальним”.     

Хто кришує крадіжки газоконденсату на Полтавщині ?_9

І тут в автора статті виникає чимало питань до діяльності даного підприємства. Згідно з даними аналітичної системи YouControl підприємство не має у власності жодного об’єкта нерухомості де могло б здійснювати свою основну та додаткову діяльність : ну не в офісному ж приміщенні в центрі міста, вони здійснюють перероблення нафтопродуктів !

Також ми якось по іншому собі уявляли роздрібну торгівлю нафтопродуктами. Ну явно ж не з бензовозів у промзоні їх зливати ! Але, як показала практика наші уявлення та уявлення власників підприємства дещо різняться... явно не в законодавчо регламентовану сторону.

Але далі ми здобули ще більше інформації про діяльність ділків, яка може нам підказати, чому їх так хутко відпустили (маємо підозру що відпустили їх без будь-яких наслідків передбачених кримінальним процесуальним кодексом України).

Керівником та одноосібним власником ТОВ “Хімсинтез” є житель Подільського району міста Полтави Гелета Андрій Михайович. Проте, як виявилося при детальному дослідженні, ТОВ “Хімсинтез” це не єдине дітище Андрія Гелети.

Хто кришує крадіжки газоконденсату на Полтавщині ?_11

До 2019 року Гелета був власником ТОВ “Логістік Енерджі”, яке вказало основним видом своєї діяльності оптову торгівлю твердим, легким, газоподібним паливом і подібними продуктами. Також серед видів діяльності підприємства ми помічаємо видобування сирої нафти та природного газу. 

Як бачимо, діяльність підприємств Гелети побудована на нафтогазовій сфері. Але у 2019 році ТОВ “Логістік Енерджі” змінює власника і Гелета перестає бути учасником товариства.

Хто кришує крадіжки газоконденсату на Полтавщині ?_13

За даними аналітичної системи YouControl новими власниками ТОВ “Логістік Енерджі” стає ТОВ “Скайдрім”. І тут ситуація вже набагато цікавіша.

Власниками ТОВ “Скайдрім” в рівних частинах є Ольга Кривенко та АЛЬТЕРКОМ ЛТД зареєстроване в м. Вікторія на Сейшельських островах, які визнані міжнародним офшором та внесені до чорного списку ЄС.

Хто кришує крадіжки газоконденсату на Полтавщині ?_15

Нас дуже зацікавила саме Альтерком ЛТД. І питання навіть не в тому, що підприємство зареєстровано в офшорній зоні, віднедавна це є певним трендом та показником успішності, адже найвеличніший президент України Володимир Зеленський сам не цурався виводити прибутки своїх компаній в офшори.

Альтерком ЛТД нас зацікавила тим, що вона не вперше фігурує в розслідуваннях журналістів, ми довго не могли згадати з ким саме вона пов’язана, але згодом ми таки розкопали не дуже давню історію даної компанії.

А пов’язана ця компанія з колишнім регіоналом, а нині депутатом від “Опоблоку” в Дніпровській міській раді Ярославом Гивелем.

Гивель підприємець, основний вид діяльності - рекламні агентства. Співвласник ТОВ "Інформаційне агентство "Кривбас онлайн" (криворізький новинний сайт - krnews.ua). Керівник благодійної організації “Благодійний фонд “Майбутнє Кривбасу”, засновник якого - ексдепутат Верховної Ради від “Опоблоку” Олександр Вілкул.

Гивель Ярослав
Гивель Ярослав

Крім цього Ярослав Гивель, свого часу тісно співпрацював з холдингом “Метінвест” Рената Ахметова.

Раніше Гивель був засновником ТОВ “Талан ЛТД” - саме це підприємство і пов’язує його з Альтерком ЛТД, адже після виходу Гивеля зі складу засновників підприємства, там з’являється Альтерком через одне з підконтрольних підприємств — забагато збігів, щоб бути випадковістю.

Все це відбувається в темну, оскільки ми не маємо можливості встановити кінцевого бенефіціара Альтерком ЛТД через реєстрацію  підприємства в офшорній зоні, проте пов’язаність підприємств із депутатами від “Опоблоку” не може нас не насторожити.

Свого часу лідер “Опоблоку” Олександр Вілкул та депутат ВРУ від “ОПЗЖ” Ілля Кива заявляли, що вносили заставу за піліціянта Василя Мельникова, котрого підозрювали у побитті члена “С14”.

Крім того, одіозних політиків поєднує і близькість політичних ідеологій. Нещодавно ми вже зазначали, що  Іллі Киві не дає спокою слава Саші Браслєта та одного з його нелегальних бізнесів. 

Тож ми можемо припустити, що таким чином Ілля Кива, через низку підприємств підконтрольних його ідейним соратникам з оточення родини Вілкулів, таки зайшов у бізнес по розкраданню та реалізації вуглеводнів на Полтавщині. Тим паче, що декларації Киви давно викликали питання у журналістів та громадськості через незрозуміле походження його чималих статків, проте ці ж декларації не викликають жодних підозр в антикорупційних органів. Мабуть, така байдужість антикорупціонерів до статків Киви викликана опікою міністра усіх справ України Арсена Авакова, котрий впродовж 6 років піклується про Киву як про рідного сина.

На останок хочемо зазначити, що хто б не стояв за крадіжками вуглеводнів на Полтавщині, але кришували та кришують їх одні й ті ж люди — Бех, Чиж, Замахівн, Вигівський та їхні посіпаки і покровителі, як сарана змітають все на своєму шляху. Саме цим і пояснюється їхня міграція по всій Україні, бо ці “незамінні” співробітники національної піліції є вірними шавками міністра усіх справ України Арсена Авакова та мігруючи по країні “наводять порядок” та приструняють незгодних з політикою керівництва національної піліції України, не забуваючи паралельно набивати свої кишені хабарями та поборами. 

І якщо в ситуації з Олегом Бехом ми розібралися і подавали до НАЗК низку заяв про його корупційну діяльність та незаконне збагачення, то в ситуації з Вигівським і його посіпаками ми починаємо розбиратися та обов’язково довідаємося про те, куди вони дівають награбоване. Ми обов’язково повідомимо НАЗК та правоохоронців про виявлені факти корупції та незаконного збагачення працівників ГУНП в Полтавській області. Також ми повідомимо про ці факти наших читачів, щоб громадяни знали про хапуг та корупціонерів, котрі б мали служити та захищати, а натомість займаються поборами, хабарями та кришуванням незаконних промислів.

А Івану Вигівському слід сходити до церкви та покаятися у цинічному та холоднокровному вбивстві Романа Скрипника, в якому Полтавське ДБР не побачило жодних порушень. Цікаво, як спиться Івану Михайловичу ночами ? Криваві хлопчики не приходять ?

Читайте також:
Політика
Місяць тому заступником начальника митного посту «Ягодин» призначено корупціонера Бурдейного.
вчора, 11:07
Політика
Катерина Сікора, котра має проблеми з НАЗК, задекларувала велику кількість нерухомості, а також фірми, які оформлені на її родичів.
вчора, 10:27
Політика
1 листопада Коболєву було надано дозвіл на виїзд за кордон з 4 по 25 листопада.
20 листопада, 15:15
Кримінал
Чиновник, члени його сім'ї та знайома володіють активами (автомобілі, земля й нерухомість), обґрунтувати придбання яких не змогли
20 листопада, 10:09
Політика
Слуга народу Тетяна Єгорова-Луценко не задекларувала нерухомість у франції на 88 тис. євро, записану на її чоловіка.
19 листопада, 15:01
Опінії
Корупційні, а насправді відверто злочинні дії, високопосадовців Фонду держмайна України та ПАТ «Центренерго»
19 листопада, 11:50