Хто виграє від скасування мораторію на експорт лісоматеріалів?

УКРАЇНА
13.09.2019, 09:24
Хто виграє від скасування мораторію на експорт лісоматеріалів?

З 2015 року в Україні діє мораторій на експорт деревини, який заважає підприємливим ділкам законним шляхом вирубувати нечисельні ліси.

Однак цього тижня заступник голови Державного агентства лісових ресурсів Володимир Бондар висловив думку про те, що скасування мораторію надасть вільний ринок для дров’яної продукції, зокрема й іноземцям. Про це чиновник заявив під час круглого столу «Лісова політика України: першочергові завдання», який відбувся 11 вересня у Національному університеті біоресурсів та природокористування.

За словами Володимира Бондаря, законодавча заборона у лісовій галузі створює колапс і запобігає стимулювання зростанню цін на деревину. Водночас чиновник не пояснив, чому попри мораторій з України не тільки щодня вивозять зрублений ліс у напрямках Росії та Євросоюзу, але й наживаються на цьому.

Крім того, він підкреслив, що для того, аби в Україну прийшли інвестиції з метою дати поштовх розвитку місцевому бізнесу у галузі лісозаготівлі, необхідно законодавчо дозволити експорт деревини. А хто відповідає за самочинні масові вирубки лісів по всій країні Володимир Бондар не уточнив, адже нагляд за природними ресурсами держави справа рук його відомства.