Хто винайшов кіно?

19 червня, 15:40

А чи замислювалися ви, який шлях пройшов кінематограф, аби зараз ми насолоджувалися фільмами у зручних кінотеатрах?

Днем народження кіно вважається дата 28 грудня 1895 року. Тоді брати Оґюст-Луї та Луї-Жан Люм’єр провели перший кіносеанс за гроші. Вони показали на велику аудиторію свої 10 короткометражних фільмів.

Хто винайшов кіно?_1

Власне їхня технологія дозволила переглядати фільми не в спеціальних приміщеннях, а в будь-якому місці, швидко готувати їх до перегляду і показувати не одній людині, а цілому залу одночасно. З цього моменту кіно почало активно розвиватися, а вже 1900 року кінотеатри були по всьому світі.

Але перші спроби створити рухоме зображення були й значно раніше. У середині 1659 року фізик Християн Гюйгенс винайшов пристрій, який міг проєктувати зображення на стіну. Це стало улюбленою розвагою дворян, а пізніше і простих людей.

Хто винайшов кіно?_2

У 1832 році Жозеф Плато винайшов фенакістископ — лабораторний прилад для демонстрації рухомих малюнків. Його конструкція заснована на персистенції — інерції людського зору.

Хто винайшов кіно?_3

У 1877 році Томас Едісон винайшов фонограф. Це прилад для запису та відтворення звуку. А 1888 року він же винайшов кінетоскоп, за допомогою якого стало можливо переглядати рухомі зображення.Проте одночасно це робити могла лише одна людина.

Хто винайшов кіно?_4

Тоді 1894 року Едісон спробував об'єднати фонограф та кінескоп, щоб створити рухоме зображення зі звуком. Але спроби виявилися не дуже вдалими.

У цьому ж році брати Люм'єр, надихнувшись відкриттями Едісона, вирішили створити апарат, який би проєктувати зображення перед великою аудиторією. Зважаючи на відкриття попередників, вони 1895 року винайшли апарат для створення кінофільмів, який назвали — сінематограф.

Хто винайшов кіно?_5

Едісон теж продовжував експерименти і в цьому ж році створив перший кольоровий фільм. Розфарбовували його вручну аніліновими фарбами.

Тож першим фільмом, який показали Люм'єри на своєму відомому кінопоказі стала кінострічка «Вихід робочих з фабрики».

Хто винайшов кіно?_6

Багато хто вважає, що саме вони і започаткували кіно. Звичайно Люм’єри зробили вагомий внесок у його розвиток. Але чи змогли б вони створити «Сінематограф» без винаходів своїх попередників Плато та Едісона?

Читайте також:
Які етапи становлення довелося йому пройти, аби сьогодні ми користувалися звичним для нас комп’ютером?
13:10
Вже давно хочете почати сортувати сміття, але не знаєте як почати?
вчора, 10:55
Чи знаєте ви як давно з’явилася українська гривня?
08 липня, 12:15
Недарма кажуть, що кожна ідея може стати геніальним винаходом.
04 липня, 08:30
Чи знаєте ви, що перлини це наслідок самозахисту молюска?
02 липня, 14:30
Чи впевнені ви, що правильно чистите зуби?
01 липня, 18:05