Хто винайшов комп'ютер?

11 липня, 13:10

Які етапи становлення довелося йому пройти, аби сьогодні ми користувалися звичним для нас комп’ютером?

Так хто ж все-таки винайшов комп'ютер?

Першим комп'ютером в історії вважається машина для підрахунків Блеза Паскаля, винайдена 1642 року. Це був перший примітивний калькулятор, який допомагав складати та віднімати. Придуманий Паскалем "комп'ютер" назвали "Паскаліна".

Хто винайшов комп'ютер?_1

Винахід Паскаля отримав вдосконалення 1671 року. Німецький математик Густав Лейбніц винайшов арифмометр, який виконував не дві, а чотири дії.

Хто винайшов комп'ютер?_2

Епоху цих первісних і древніх як динозаври комп'ютерів переривають перші ЕОМ, створення яких почалося з 30-х років. Це були громіздкі, незручні у використанні, але прогресивні для свого часу, комп'ютери. Один з головних мінусів лампових комп'ютерів був якраз в цих самих лампах. В одному пристрої їх було близько 15-30 тисяч і в разі їх ламання, потрібно було багато часу і зусиль, щоб знайти нові.

Хто винайшов комп'ютер?_3

В 60-х роках було винайдено транзистор — перший напівпровідник, що замінив електронну лампу. Тепер габарити комп'ютерів значно зменшилися, а їх пам'ять становила кілька десятків тисяч слів. Винахід транзистора посприяв сплеску в розвитку комп'ютерів.

У 70-ті роки комп'ютер, нарешті, став персональним і доступним. Це стало можливим, бо в 1972 році був створений 8-розрядний мікропроцесор, який використали в комп'ютерах.

Хто винайшов комп'ютер?_4

З кінця 60-х і до кінця 70-х історія створення комп'ютера належить епосі інтегральних схем. Тоді комп'ютер наблизився до того ПК, який ми маємо сьогодні.
У другій половині 70-х років створення комп'ютера, який був доступним кожному, перестало бути проблемою. Два студенти — Стівен Джобс і Стів Возняк, американець з українським корінням, створили в гаражі "Клуб саморобних комп'ютерів", який пізніше перетвориться в корпорацію "Apple Computer". Це був перший комп'ютер, націлений на простих покупців. ПК не треба було збирати самому, він продавався готовим до використання. Ідея персонального комп'ютера стала супер успішною, а товар популярним.

Хто винайшов комп'ютер?_5

Але й зараз розвиток комп'ютера не закінчився і, цілком можливо, що вже завтра цей пристрій зміниться до невпізнання.

Читайте також:
Чи замислювалися ви чому мігрують тварини?
04 серпня, 16:25
Сьогодні кулькова ручка стала настільки звичною для нас, що важко уявити, що не так давно її не існувало.
21 липня, 15:05
Досі думаєте, що читати мають лише учні та студенти? Це зовсім не так!
14 липня, 14:35
Вже давно хочете почати сортувати сміття, але не знаєте як почати?
10 липня, 10:55
Чи знаєте ви як давно з’явилася українська гривня?
08 липня, 12:15
Недарма кажуть, що кожна ідея може стати геніальним винаходом.
04 липня, 08:30