Хто винайшов кулькову ручку?

21 липня, 15:05

Сьогодні кулькова ручка стала настільки звичною для нас, що важко уявити, що не так давно її не існувало.

Тож хто та коли винайшов кулькову ручку? Дивіться далі у відео.

Принцип дії ручки запатентував Джон Лауд в далекому 1888 році у США. І одразу ж зіткнувся з проблемою. У спеку чорнило витікало, стаючи рідким від температури, а взимку утворювало грудочки чи взагалі замерзало.

Хто винайшов кулькову ручку?_1

Першим цю проблему вирішив угорський журналіст Ласло Біро разом з братом Георгієм, який був хіміком. Вони розробили нову формулу чорнил, які не текли та не ставали занадто густими.

Хто винайшов кулькову ручку?_2

Так коли Ласло Біро винайшов кулькову ручку?

Перша робоча кулькова ручка була представлена 1931 року на Будапештському Міжнародному ярмарку. У 1938 році вони подали патенти у Франції та Великобританії.

У 1941 році брати Біро разом з Хуаном Хорхе Мейні втекли до Аргентини й вже там продовжилася історія винаходу. Брати відкрили завод Bíró Pens of Argentina, який виготовляв ручки та продавали їх в Аргентині. Вони мали назву “Біром” — від двох прізвищ Біро і Мейн.

Хто винайшов кулькову ручку?_3

Але чому ж Днем народження ручки вважається 10 червня 1943 року?

Бо це дата патентування винаходу Мілтоном Рейнольдсом з Чикаго. Під час одного з візитів в Аргентину він придбав декілька ручок, розібрався в їх конструкції та отримав американський патент. Його кулькова ручка, виготовлена в міжнародній фірмі «Рейнольдс» називалася «Ракета Рейнольдса».

Брати Біро довго судилися з ним, але їм не вдалося довести авторство кулькової ручки. Рейнолдс заявив, що придумане ним письмове приладдя ніяк не відноситься до ручки Біро.

Компанія Eversharp, виробник механічних олівців, також зробила власну ручку та почала продавати її. Кулькові ручки почали заволодівати світом.

Хто винайшов кулькову ручку?_4

У 50-х роках Марсель Бік отримав ліцензію на кулькову ручку від Біро і виготовляв їх за його задумом. Зараз кулькові ручки Біро визнані у всьому світі.

Читайте також:
Чи замислювалися ви чому мігрують тварини?
04 серпня, 16:25
Досі думаєте, що читати мають лише учні та студенти? Це зовсім не так!
14 липня, 14:35
Які етапи становлення довелося йому пройти, аби сьогодні ми користувалися звичним для нас комп’ютером?
11 липня, 13:10
Вже давно хочете почати сортувати сміття, але не знаєте як почати?
10 липня, 10:55
Чи знаєте ви як давно з’явилася українська гривня?
08 липня, 12:15
Недарма кажуть, що кожна ідея може стати геніальним винаходом.
04 липня, 08:30