Хто винайшов термометр?

14 серпня, 11:15

Чи знаєте ви який шлях пройшов термометр аби стати таким до якого ми звикли сьогодні?

Електронні, цифрові, інфрачервоні, рідинні та дистанційні — усе це види термометрів. Сьогодні їх існує безліч.

Досить складно сказати, хто ж саме створив термометр. Багато вчених одночасно працювали над створенням приладу, який би міг виміряти температуру повітря, ґрунту, води чи тіла людини.

У 1594 році Галілео Галілей винайшов термоскоп. Це був перший прототип термометра.

Хто винайшов термометр?_1

Але прилад мав вагомий недолік. Його показники дозволяли визначити лише відносний ступінь нагрівання або охолодження. У нього не було температурної шкали.

У XVII столітті термоскоп Галілео Галілея удосконалив флорентійський вчений Торічеллі. Він перевернув термоскоп кулькою вниз, а температуру вимірював за допомогою спирту, налитого в трубку. Це був прототип рідинного термометра.

Хто винайшов термометр?_2

Загальну шкалу градуювання винайшли лише у 1694 році. Карло Ренальдо почав використовувати крайні точки температур: температуру танення льоду і кипіння води.

Термометр сучасної форми з точною шкалою вимірювання створив німецький фізик Ґабріель Фаренгейт. У 1714 році він винайшов ртутний термометр. На ньому позначалася температура замерзання сольового розчину, температура тіла людини та температура кипіння води.

Найпопулярніша на сьогодні шкала була винайдена 1742 року. Швед Андрес Цельсій запропонував шкалу ртутного термометра. Але спочатку температура кипіння води позначалася 0°, а температура танення льоду – 100°. Пізніше крайні точки поміняли місцями.

Хто винайшов термометр?_3

Зараз термометри широко використовуються і мають важливе значення для життя людини. Термометр за вікном показує температуру на вулиці, термометр у холодильнику контролює зберігання продуктів, термометр у духовці контролює температуру при випіканні, а градусник – вимірює температуру тіла.

Однак ртутні градусники, що були колись відкриттям вчених, сьогодні поступово відходять у минуле як небезпечні. Йому на зміну приходять електронні або цифрові, які працюють на основі вбудованого металевого датчика.

Читайте також:
38 років тому американському легкоатлету повернули звання дворазового олімпійського чемпіона. Сам спортсмен до цього моменту не дожив.
24 вересня, 18:05
Чи знаєте ви, що контролює вашу свідомість і керує вашою поведінкою кожного дня?
23 вересня, 11:00
Що таке демократія? І чому про неї так багато говорять?
02 вересня, 11:00
А чи знаєте ви історію винайдення Інтернету? І взагалі, навіщо спочатку його придумали?
29 серпня, 17:15
Чи правильно порахували вік Києва? І скільки ж насправді років нашій столиці зараз?
28 серпня, 10:10
Навіщо ми сплачуємо податки? Куди витрачаються ці гроші? Та чи не крадуть їх?
22 серпня, 10:45