Хто винайшов термометр?

14.08.2020, 11:15

Чи знаєте ви який шлях пройшов термометр аби стати таким до якого ми звикли сьогодні?

Електронні, цифрові, інфрачервоні, рідинні та дистанційні — усе це види термометрів. Сьогодні їх існує безліч.

Досить складно сказати, хто ж саме створив термометр. Багато вчених одночасно працювали над створенням приладу, який би міг виміряти температуру повітря, ґрунту, води чи тіла людини.

У 1594 році Галілео Галілей винайшов термоскоп. Це був перший прототип термометра.

Хто винайшов термометр?_1

Але прилад мав вагомий недолік. Його показники дозволяли визначити лише відносний ступінь нагрівання або охолодження. У нього не було температурної шкали.

У XVII столітті термоскоп Галілео Галілея удосконалив флорентійський вчений Торічеллі. Він перевернув термоскоп кулькою вниз, а температуру вимірював за допомогою спирту, налитого в трубку. Це був прототип рідинного термометра.

Хто винайшов термометр?_3

Загальну шкалу градуювання винайшли лише у 1694 році. Карло Ренальдо почав використовувати крайні точки температур: температуру танення льоду і кипіння води.

Термометр сучасної форми з точною шкалою вимірювання створив німецький фізик Ґабріель Фаренгейт. У 1714 році він винайшов ртутний термометр. На ньому позначалася температура замерзання сольового розчину, температура тіла людини та температура кипіння води.

Найпопулярніша на сьогодні шкала була винайдена 1742 року. Швед Андрес Цельсій запропонував шкалу ртутного термометра. Але спочатку температура кипіння води позначалася 0°, а температура танення льоду – 100°. Пізніше крайні точки поміняли місцями.

Хто винайшов термометр?_5

Зараз термометри широко використовуються і мають важливе значення для життя людини. Термометр за вікном показує температуру на вулиці, термометр у холодильнику контролює зберігання продуктів, термометр у духовці контролює температуру при випіканні, а градусник – вимірює температуру тіла.

Однак ртутні градусники, що були колись відкриттям вчених, сьогодні поступово відходять у минуле як небезпечні. Йому на зміну приходять електронні або цифрові, які працюють на основі вбудованого металевого датчика.

вибір редакції
Читайте також:
Життя
Сьогодні пропонуємо до уваги читачів медіаагенції "Останній Бастіон" 5 місць, де і коли людство цілком може виявити інопланетне життя.
21.05.2023, 18:10
Життя
Медіаагенція "Останній Бастіон" публікує корисні поради психолога, які допоможуть не псувати стосунки з оточенням.
22.09.2022, 20:54
Життя
Пандемія, війна, нестабільність і невпевненість у завтрашньому дні. У складні миті нам важливо всіма засобами підтримувати свою психіку.
25.08.2022, 08:12
Новини
Відсутність у заповіті серед переліку спадкоємців близької людини – не така й дивна справа.
31.07.2021, 20:07
Новини
Громадяни, які вперше виступають у ролі потенційних спадкоємців, можуть зіштовхнутися з низкою нагальних юридичних питань.
21.07.2021, 07:59
Життя
Чим попередній договір відрізняється від основного пояснюють чиновники міністерства юстиції.
10.07.2021, 07:01