Художник Павло Волик: «Україна – праматір європейських народів»
У Полтавському національному технічному університеті відкрили виставку художника Павла Волика «Україна, любове моя…».
На виставці представлені картини з усіх куточків України: Запорізька Січ, Карпати, Батурин, Краснокутський дендропарк. Презентовані картини є підсумком тривалих подорожей та досліджень історії України.
– Коли мандрував, дізнався чимало цікавого з історії нашої країни. У Котелевському районі на Полтавщині є Більське городище – найбільше поселення Європи доби пізньої бронзи та раннього заліза. Там є земляні вали, старіші за славнозвісну Китайську стіну. На тій же Хортиці є скіфська могила, яка давніша від єгипетських пірамід. Якщо враховувати і те, що заселення Європи відбувалося з північного Причорномор’я, з території України, то можна вважати, що Україна – праматір європейських народів – говорить Павло Волик.
Загалом, твори художника є широко відомими, та придбані приватними колекціонерами Англії, Греції, Грузії, Канади, США, Росії, України, Ізраїлю, Франції, Німеччини, Ямайки. Влітку Павло Волик був нагороджений званням Народного художника України.
Довідково: Волик Павло Іванович народився 22-го березня 1941-го року у Котельві, Полтавська область. Народний художник України, член Національної спілки художників України, лауреат всеукраїської премії імені Івана Огієнка, доцент кафедри образотворчого мистецтва ПолтНТУ імені Юрія Кондратюка, різьбляр і маляр.