«Ідіть до законотворців» – у «Полтавагазі» відповіли споживачам на примусове встановлення загальнобудинкових лічильників

ПОЛТАВА
15.09.2017, 07:39
«Ідіть до законотворців» – у «Полтавагазі» відповіли споживачам на примусове встановлення загальнобудинкових лічильників

Заступник голови правління ПАТ «Полтавагаз» послав до законотворців мешканців трьох будинків. Так він відповів на звернення людей про втричі завищену ціну на газ для населення і примусове встановлення загальнобудинкових лічильників замість поквартирних.

Жильці багатоквартирних будинків по вул. Великотирнівська, 4, Київське Шосе 86 і 90 прийшли на прийом до Олександра Чухрая, заступника голови правління ПАТ «Полтавагаз» - головного інженера підприємства. «Полтавагаз» повідомив людей про рішення встановити лічильник обліку газу на будинок, тоді як люди писали заявки на встановлення індивідуальних газових лічильників. На їх думку, облік газу має бути саме індивідувальним, що дозволить економити споживання ресурсу. «Полтавагаз» як приватник і монополіст для збільшення прибутку хоче встановити саме загальнобудинкові лічильники. При цьому норма спожитого газу буде розподілятися не від кількості спожитого газу кожним, а порівну між усіма мешканцями.

Співвласники будинків звернулися до Олександра Чухрая також з приводу завищеної ціни на газ для населення. Люди посилалися на лист Антимонопольного комітету України (АМКУ), направлений прем'єр-міністру Володимиру Гройсману. У листі АМКУ, зокрема, говорить про завищену ціну на газ.

– Комітет рекомендує відмовитися від прив'язки ціни до імпортного паритету, а саме - до обліку середньозваженої ціни на німецькому хабі (NCG) з урахуванням транспортування і тарифів на вхід-вихід на західному кордоні країни. Комітет вважає, що застосування цієї схеми призвело до зростання вартості українського газу майже втричі - з 1590 до 4849 гривень за тис. кубометрів, – ідеться в листі.

– Антимонопольний комітет направив листа до прем’єр-міністра з приводу того, що ціна на газ для населення завищена в тричі. Відповідно і тарифи на послуги ЖКГ завищені. В той же час ті самі «керманичі держави» зобов’язали держпідприємство «Енергоринок», яке є єдиним уповноваженим покупцем електроенергії усіх електростанцій в Україні, постачати фактично безкоштовно на непідконтрольні території так званих «ЛДНР» електроенергію, при завищеній вартості її для населення, – коментує голова правління ЖЕК «Слава» Ярослав Шапошник.

У відповідь на порушені питання представник «Полтавагазу» Чухрай порекомендував сотням мешканців звернутися до законотворців.

Мешканці вважають, що такою відповіддю підприємство переклало з себе створену проблему з лічильниками. Обіцяють продовжити боротьбу за право на встановлення індивідуальних пристроїв обліку та справедливої ціни. 

 «ОБ» писав, що у Полтаві мешканці 3 будинків борються з «Полтавагазом» за індивідуальні лічильники

Читайте також:
Полтавщина — край, де народилося не одне покоління визначних українських діячів культури, науки, мистецтва та політки.
вчора, 14:19
На тлі карантину через пандемію коронавірусу у Полтавській області планують сприяти туристичній галузі.
вчора, 09:18
В Оржиці провели засідання Координаційної ради з питань місцевого самоврядування.
29 травня, 13:51
Зі зняттям низки карантинних обмежень миргородська влада розпочала підготовчі роботи до купального сезону.
29 травня, 08:46
Борівський розсадник — гордість усього Полтавського лісового господарства, адже тут зростають сосни та дуби для нових лісів.
28 травня, 12:42
Гадяцькі комунальні служби звітують про проведення робіт з благоустрою у парку "Перемога".
28 травня, 09:18