Імовірність нового вторгнення московії 70%, - Курт Волкер

ВІЙНА
16 січня, 14:55
Курт Волкер
Курт Волкер

Путіну не потрібна затяжна війна, але він готовий до дій

Колишній спецпредставник Державного департаменту США з питань України Курт Волкер вважає, що ймовірність масштабного наступу Росії на українську територію становить 70%.

Про це він розповів в інтерв’ю “Суспільному” після невдалих переговорів дипломатів США й РФ.

На жаль, мені здається — хоча я й сподіваюся, що помиляюся — шанси, що Росія розпочне нове вторгнення значно більші, аніж можливість, що вона таки не вторгнеться. Я б сказав процентне співвідношення 70% до 30% на користь нової ескалації. Це буде болісно для обох сторін, не думаю, що це буде надовго — Путіну не потрібна затяжна війна, але я впевнений, що він готовий до дій”, – заявив Волкер.

“У мене нема жодних сумнівів, що Україна сильна і дуже вмотивована, і українська армія буде рішуче захищати українську територію. Але я просто хочу сказати, що треба бути готовими до всього, бо якщо ви лишень поглянете на те, що Росія уже зробила, стане ясно, що вона готова наступати знову”, – наголошує дипломат.

За словами Волкера, “Україна має сильні позиції. Тож поки Росія не має потенціалу просто узяти й захопити її”.

“Є загроза, що Росія посилюватиме свої військові дії проти України, враховуючи, що воєнні дії в Україні уже ведуться, вони можуть загостритися — усе можливо. Але в України є чіткі засвідчення від США та Європи, що будуть значно суворіші санкції проти РФ, якщо це станеться. І водночас безпекова підтримка України лишатиметься в силі і зростатиме, як і присутність НАТО довкола України. Усе це хороші сигнали”, – вважає дипломат.

Водночас за його твердженням, нема сенсу чекати, доки Росія вдасться до нової масштабної ескалації щодо України.

“США та Європа мають діяти вже. Провокативна поведінка, погрози, спроби залякування, вимагання (з боку РФ) — це те, що вже відбувається. Ми маємо впроваджувати санкції вже, збільшувати безпекову підтримку України вже, розширювати присутність військових частин НАТО вже — щоби запобігти російському вторгненню, і водночас бути готовими відкликати санкції у разі, якщо Росія забере свої війська. Але враховуючи нинішні обставини, ми вимагаємо впровадження обмежувальних заходів нині”, – підкреслив Волкер.

Він зазначив, що наступного тижня буде нова спроба продовжити перемовини з російськими представниками: “Будуть знову двосторонні діалоги Росія-США, НАТО-Росія, по лінії ОБСЄ. Німці й французи проводитимуть консультації, ЄС, США намагатимуться знову. Адже ніхто не хоче, аби стався новий військовий конфлікт. Тож будуть нові спроби дискусій. Гадаю, Росія гратиметься у дипломатію дуже обачно, щоб потім можна було виступити і сказати: що ж, ну ми намагалися, але ж ви, Захід, були негнучкими, не слухали про нашу стурбованість”.

При цьому дипломат зазначає, що Росія “погодиться говорити далі тільки якщо ЄС, США або НАТО зважатимуть на вимоги РФ”.

Також він визнав, що Москва прагне до нового розподілу сфер впливу в Європі, як це відбулося на Ялтинській конференції в лютому 1945 року.

“Що Росія прагне зробити тепер — так це розірвати цю систему і повернутися до Ялти, яка може знову розділити континент (Європу) на території під російським впливом і західним“, – зазначив Курт Волкер.

Відповідаючи на запитання, що треба зараз робити Україні, американський дипломат зазначив: “Найперше, наскільки це можливо, підтримувати трансатлантичну єдність, так щоби ЄС, Франція, Німеччина, НАТО й Україна були зв’язані разом і виступали з єдиним меседжем. Друге: наполягати на активних діях з боку ЄС та США просто зараз, не чекати, поки Росія розпочне нове вторгнення. Також треба поміркувати про те, що Україна може зробити, щоби переконатися, що ціна для Росії за вторгнення буде непомірною для Путіна”.

“Звісно, Україна наразі значно потужніша, ніж у 2014-му, і якби у нас були шанси попередити це, варто простежити, щоб ціна для Росії була вкрай високою”, – зазначив колишній спецпредставник.
Читайте також:
Війна
Командування російських окупаційних сил віддало в оренду найманцям путінського кухаря Євгєнія Прігожина мінімум один штурмовик Су-25.
13 травня, 21:45
Історія
25 років тому було підписано "мирний договір" між ЧРІ та росією
12 травня, 16:40
Світ
До Сенату США внесли резолюцію про визнання росії державою-спонсором тероризму
11 травня, 13:25
Історія
Національні символи є тією опорою, на яких тримається колективна свідомість, а отже згуртованість уже дорослого народу.
10 травня, 10:36
Війна
Уродженець тимчасово окупованого Сватового Євген Семидоцький опинився у руках російських загарбників і терористів самозваної "ЛНР".
05 травня, 19:12
Війна
Ворожа диверсійно-розвідувальна група взяла у полон і завдала фізичного насилля водію обстріляного евакуаційного автобуса у Попасній.
01 травня, 22:05