Індія може вдарити у спину Китаю в разі нападу на Тайвань

СВІТ
01.11.2021, 08:01
Індія може вдарити у спину Китаю в разі нападу на Тайвань

Комуністичний Китай як і путінська РФ слабший, ніж видається на перший погляд, бо Пекін має низку відкритих конфліктів із сусідами.

Про це йдеться у матеріалі, підготовленого й оприлюдненого аналітиками американського центру "RAND Corporation", інформує аґенція "Останній Бастіон".

Станом на сьогодні у КНР є територіальні суперечки з Японією, Тайванем, Філіппінами, В'єтнамом, Індонезією та Індією, загострення в яких допомогло б США з союзниками суттєво послабити геополітичні позиції Пекіна.

Американські аналітики переконані, Вашинґтон і Лондон не дарма цьогоріч взялися налагоджувати тісні контакти з Нью-Делі, особливо на тілі виведення свого військового контингенту з Афґаністану.

«Індійсько-китайський кордон є одним із найбільш протяжних спірних рубежів на планеті. Більша його частина не є по суті повноцінним кордоном, а так званою "лінією фактичного контролю", що склалася внаслідок війни між Індією та КНР і прикордонного конфлікту, що триває з 1950-х років по нині. Обидві сторони активно розбудовують у регіоні свою військову інфраструктуру. Пекін прагне зміцнити свої слабкі та важкодоступні для військової техніки тили, бо вся його увага зосереджена на Тайвані», — зазначають автори матеріалу центру "RAND Corporation".

Водночас американські аналітики переконують, що у разі розгортання бойових дій комуністичного Китаю проти острівної демократичної Китайської республіки, Індія цілком може скористатися ситуацією, бо її спонукають до цього західні партнери.

«На сьогодні Індія вже є зіставним або майже зіставним конкурентом КНР по цілому ряду військових можливостей, а ключові інтереси національної безпеки та оборони Індії доволі гармонійно поєднуються з інтересами США. Уряд у Нью-Делі вважає Пекін своїм найбільшим суперником у довгостроковій перспективі, а індійські лідери особливо занепокоєні через стратегічне партнерство Китаю з Пакистаном, який є найближчим конкурентом і давнім ворогом для Індії. Але це не означає, що Нью-Делі має сильне бажання вступати в конфронтацію з Пекіном — особливо за межами регіону Індійського океану, чого вірогідно якраз захочуть у Вашинґтоні. Відносини між Індією і США протягом останніх двох десятиліть ставали все теплішими, однак між ними все ще зберігається глибока недовіра. США доведеться терпляче працювати над подоланням цієї недовіри, бо китайська загроза щороку тільки зростає», — підсумовують аналітики центру "RAND Corporation".

У цілому автори матеріалу відзначають, що потрібно прийняти глибоко вкорінену схильність Індії до "стратегічної автономії" (певного нейтралітету і неквапливого втручання — прим. ред.), адже невмотивоване зіткнення з комуністичним Китаєм призведе до несподіваних наслідків, які важко прорахувати.

Між тим, як раніше інформував "Останній Бастіон", британський авіаносець погрожує КНР з територіальних вод Тайваню.

Війська Індії зупинили армійців КНР у спірній гірській місцевості Ладакх (весна 2021 року)
Війська Індії зупинили армійців КНР у спірній гірській місцевості Ладакх (весна 2021 року)
Читайте також:
Війна
Московити вмотивовані на знищенні українців. Америка з Європою занепокоєні та стурбовані, удаючи, що не бачать геноциду.
16 квітня, 13:34
Світ
У 16 квітня Парламентська асамблея Ради Європи розгляне питання про прийняття Косово до складу організації.
16 квітня, 11:43
Політика
Відповідне рішення прийняв один із комітетів Парламентської асамблеї Ради Європи.
15 квітня, 16:15
Світ
Низка конгресменів США, включно з Ненсі Пелосі, закликали Байдена і Блінкена припинити постачання зброї Ізраїлю.
06 квітня, 19:27
Війна
Війни бувають справедливі та несправедливі. Ця класифікація точна, проте, на жаль, не повна.
02 квітня, 07:15
Політика
Президент Туреччини відвідає Сполучені Штати 9 травня.
29 березня, 15:48