Індія може вдарити у спину Китаю в разі нападу на Тайвань

СВІТ
01.11.2021, 08:01
Індія може вдарити у спину Китаю в разі нападу на Тайвань

Комуністичний Китай як і путінська РФ слабший, ніж видається на перший погляд, бо Пекін має низку відкритих конфліктів із сусідами.

Про це йдеться у матеріалі, підготовленого й оприлюдненого аналітиками американського центру "RAND Corporation", інформує аґенція "Останній Бастіон".

Станом на сьогодні у КНР є територіальні суперечки з Японією, Тайванем, Філіппінами, В'єтнамом, Індонезією та Індією, загострення в яких допомогло б США з союзниками суттєво послабити геополітичні позиції Пекіна.

Американські аналітики переконані, Вашинґтон і Лондон не дарма цьогоріч взялися налагоджувати тісні контакти з Нью-Делі, особливо на тілі виведення свого військового контингенту з Афґаністану.

«Індійсько-китайський кордон є одним із найбільш протяжних спірних рубежів на планеті. Більша його частина не є по суті повноцінним кордоном, а так званою "лінією фактичного контролю", що склалася внаслідок війни між Індією та КНР і прикордонного конфлікту, що триває з 1950-х років по нині. Обидві сторони активно розбудовують у регіоні свою військову інфраструктуру. Пекін прагне зміцнити свої слабкі та важкодоступні для військової техніки тили, бо вся його увага зосереджена на Тайвані», — зазначають автори матеріалу центру "RAND Corporation".

Водночас американські аналітики переконують, що у разі розгортання бойових дій комуністичного Китаю проти острівної демократичної Китайської республіки, Індія цілком може скористатися ситуацією, бо її спонукають до цього західні партнери.

«На сьогодні Індія вже є зіставним або майже зіставним конкурентом КНР по цілому ряду військових можливостей, а ключові інтереси національної безпеки та оборони Індії доволі гармонійно поєднуються з інтересами США. Уряд у Нью-Делі вважає Пекін своїм найбільшим суперником у довгостроковій перспективі, а індійські лідери особливо занепокоєні через стратегічне партнерство Китаю з Пакистаном, який є найближчим конкурентом і давнім ворогом для Індії. Але це не означає, що Нью-Делі має сильне бажання вступати в конфронтацію з Пекіном — особливо за межами регіону Індійського океану, чого вірогідно якраз захочуть у Вашинґтоні. Відносини між Індією і США протягом останніх двох десятиліть ставали все теплішими, однак між ними все ще зберігається глибока недовіра. США доведеться терпляче працювати над подоланням цієї недовіри, бо китайська загроза щороку тільки зростає», — підсумовують аналітики центру "RAND Corporation".

У цілому автори матеріалу відзначають, що потрібно прийняти глибоко вкорінену схильність Індії до "стратегічної автономії" (певного нейтралітету і неквапливого втручання — прим. ред.), адже невмотивоване зіткнення з комуністичним Китаєм призведе до несподіваних наслідків, які важко прорахувати.

Між тим, як раніше інформував "Останній Бастіон", британський авіаносець погрожує КНР з територіальних вод Тайваню.

Війська Індії зупинили армійців КНР у спірній гірській місцевості Ладакх (весна 2021 року)
Війська Індії зупинили армійців КНР у спірній гірській місцевості Ладакх (весна 2021 року)
Читайте також:
Турецький президент вважає напруженість у відносинах Москви та Києва штучноствореною Кремлем із пропагандистською метою.
12:29
Британія надасть Україні протитанкове озброєння
17 січня, 21:20
Українська комбінаторика Кремля проста: показово імітувати загрозу нападу зовні для прихованої підготовки дестабілізації зсередини.
15 січня, 14:53
РФ і КНР свідомо заблокували міжнародний пакет санкцій проти недемократичного військового уряду Республіки Малі.
13 січня, 08:27
Офіційний Пекін назвав народне повстання у Казахстані "кольоровою революцією", організованою за гроші Заходу.
08 січня, 08:09
Що пишуть світові ЗМІ щодо ризиків вторгнення в Україну на тлі «антиядерної» заяви п’яти країн
06 січня, 15:25