Індією керують брахмани й кшатрії, а Україною... вайш'ї та шудри

СВІТ
06 вересня, 17:28
Індією керують брахмани й кшатрії, а Україною... вайш'ї та шудри
Фото: Google

Наперекір популярному і спекулятивному міфу про "найбільшу у світі" демократію, Індія, або ж Бгарат, зберігає жорстку кастову систему.

Станом на сьогодні існують 5 усталених варн чи, радше сказати, каст. Отже, це: брахмани; кшатрії; вайш'ї; шудри; недоторкані.

Брахмани – найвищий за всіма наявними показниками прошарок суспільства. Вони письменні, освічені, з власним земельним наділом, порадники, третейські судді, а втім – не все так просто...

Кшатрії ж є фактичною владою на всіх рівнях, бо ці люди – Воїни, які або воювали або принаймні служили. Тож de facto країною управляють вони, хоча й дослухаються до брахманів в обов'язковому порядку.

Вайш'ї є землеробами, торговцями, їм належить увесь малий/середній/великий бізнес; коротше, – двигуни економіки. Стоять нижче за брахманів та кшатріїв, утім фінанси саме в їхніх руках.

Шудри – наймані працівники, робочі практично всіх професій. Цей суспільний прошарок є головною та найбільшою за чисельністю робочою силою Індії.

Ну, і насамкінець, недоторкані. Вони, de facto, – ніхто і звати їх ніяк, адже нічого свого не мають, живуть в нетрищах, займаються прибиранням сміття (двірники й тому подібне).

Індією керують брахмани й кшатрії, а Україною... вайш'ї та шудри_1

Зараз й досі все це існує, у менших масштабах, але так є. У великих корпораціях, до прикладу, на роботу беруть не дивлячись на варну, втім дискримінація там трапляється.

До речі, представники мистецтва походять із перших трьох каст, і дуже рідко – з шудрів. Ну, й ще один цікавий момент: чинний прем'єр-міністр Нарендра Моді не кшатрій, а брахман, при тому дуже серйозний.

Автор – Назар Приходько, політолог-міжнародник і військовий експерт

Читайте також:
Опінії
Заможні громадяни, для яких війна завжди була телевізійним шоу, вже опановують лижню. Певно, готуються стрічати Діда Мороза з триколором.
06 грудня, 12:48
Позиція
Убогі інтелектуали, яких наротні необтяжені розумом шлунки привели до влади в Полтаві, впевнено обіцяють обіцяти і надалі.
01 грудня, 12:30
Політика
Українці обурені «креативом» «Ощадбанку» та «Укргазбанку», які поділилися ідеєю: як розв’язати проблему із замінуванням полів.
30 листопада, 07:25
Політика
Немає такого поняття «російськомовний громадянин України». Цей маркер був запроваджений російською ідеологією.
22 листопада, 13:17
Політика
Зробити в Україні щось осмислене можна лиш тоді, коли ця каламутна хвиля зникне у небуття. Ми як ніколи потребуємо аристократії духу і сили.
20 листопада, 10:19
Позиція
Колишні очільники Полтавської ОДА Синєгубов і Лунін почали виконувати обіцянки, дані три роки тому.
17 листопада, 13:00