Інопланетяни підслуховують наші телефонні розмови

11.09.2023, 21:05
Інопланетяни підслуховують наші телефонні розмови
Фото: google

У минулому столітті ми ненавмисно транслювали нашу присутність до приблизно 75 найближчих зоряних систем.

Близько чверті цих зірок мають екзопланети, що обертаються в земній зоні. Дехто з них може містити розумне життя, здатне отримувати наші передачі, які давно просочилися. Але які викиди зараз просочуються в космос? Чи можуть інопланетяни виявити сигнали пінгу наших супутників по всій земній кулі та чи можуть вони прослуховувати наші розмови мобільним телефоном?

У наш час мільярди мобільних пристроїв передають гігабайти контенту на континенти, випромінюючи хвилеподібний візерунок широкосмугового зв’язку, коли наша планета змінює день і ніч. Пошук позаземного життя (SETI) втілює в собі науку про пошук життя за межами Землі, включаючи докази позаземних (ET) технологій. Десятиліттями радіоастрономи SETI зосереджувалися на скануванні космосу на наявність вузькосмугового радіовипромінювання, яке сигналізує «Гей, ми тут».

Однак Салліван, Браун і Ветерілл запропонували альтернативну методологію SETI у своїй основоположній дослідницькій статті 1978 року, стверджуючи, що можна підслуховувати інопланетян, які могли розповсюджувати свої повсякденні радіотехнології.

Щоб підтвердити свою точку зору, вони підрахували найпотужніший на той час радіовитік на Землі, вузькосмугові телевізійні передачі та системи протиракетних систем, які видно з трьох сусідніх зоряних систем. Враховуючи планетарні кути та інопланетні приймачі, які можна порівняти з нашими, команда дійшла висновку, що ми випромінювали достатньо радіовипромінювання, щоб їх можна було виявити зоряними системами на відстані принаймні 25 світлових років.

Залежно від вашого погляду на контакт з інопланетянами, ми можемо жити в кошмарі, якщо зловмисні інопланетяни зможуть відчути наші нові сучасні викиди. Але Раміро Сайде , радіоастроном родом із Мозамбіку, вважає інакше. «Виявлення позаземного сигналу було б чудовою можливістю дізнатися про іншу культуру. Є якесь задоволення від відкриття, що ми не самотні, що ця порожнеча простору насправді не порожня», — сказав він IFLScience.

Висновки науковців показали, що червоний карлик на відстані приблизно 8 світлових років від нас, позначений як HD95735, отримує наші найпотужніші викиди, 4 гігавати, що сяють на горизонті від мобільних веж у Китаї та США. На наш екватор дивиться зірка Барнарда, червоний карлик на відстані приблизно 6 світлових років від нас із підтвердженою екзопланетою, а на нашу південну півкулю дивиться Альфа Центавра А, сонце в зірковій системі з трьома тілами на відстані приблизно 4 світлових років. Команда визначила, що ці зірки можуть отримувати близько 3 гігават передач, що просочуються з частин Європи, Азії, Африки та Австралії.

Майбутні технології 5G обіцяють високочастотну, широкосмугову архітектуру, яка перетворюється на більш потужне вузькопроменеве випромінювання в ширшому діапазоні електромагнітного спектра.

Читайте також:
Життя
ЦЕРН будує ще один колайдер, щоб відкрити нові частки
29 березня, 17:55
Життя
Дослідники космосу зафіксували його цього тижня, хоча мандрував спалах удвічі довше, аніж Земля існує у всесвіті. 8 мільярдів років.
22.10.2023, 15:03
Світ
Телескоп "Джеймс Вебб" зафільмував галактику, якій астрономи вже дали назву Вир (Whirlpool Galaxy), із чітко видними спіральними рукавами.
04.09.2023, 19:43
Життя
Професор Гарвардського університету стверджує, що інопланетяни можуть створювати всесвіти у лабораторіях.
18.08.2023, 15:05
Життя
Наукові докази існування розумного позаземного життя можуть бути отримані менш ніж через місяць.
08.08.2023, 11:24
Життя
Елегантні експерименти із заплутаним світлом оголили глибоку таємницю, що лежить в основі реальності.
30.07.2023, 12:33