Іноземні акціонери заморозили участь у найбільшому газовому проекті московії

ЕКОНОМІКА
25.12.2023, 10:29
Іноземні акціонери заморозили участь у найбільшому газовому проекті московії

Франція, Китай та Японія заморозили участь в найбільшому газовому проєкті московії «Арктик СПГ-2».

Іноземні акціонери російського проєкту «Арктик СПГ-2» — французька TotalEnergies, китайські CNPC і CNOOC і консорціум японських Mitsui і JOGMEC — оголосили форс-мажор щодо участі в проєкті.

Це може призвести до того, що «Арктик СПГ-2» позбудеться довгострокових контрактів на вивезення СПГ. А російська нафтовидобувна компанія «Новатек» буде змушена самостійно фінансуватиме проєкт.

При цьому на росії критично постає питання наявності танкерів льодового класу для вивезення СПГ.

За даними російських засобів масової дезінформації, судноверф «Звезда» затримує поставку танкерів. І щонайменше в 2024 році на росії сподіваються на іноземні танкери, які розраховують отримати з іноземних верфей.

Крім того, поки «Арктик СПГ-2» змушений буде продавати газ на спотовому ринку.


2 листопада проєкт «Арктик СПГ-2» потрапив до списку санкцій США.

За даними Bloomberg, «Арктик СПГ-2» має вирішальне значення для прагнення Росії збільшити виробництво СПГ більш ніж утричі до кінця десятиліття.

Це проєкт компанії «Новатек» з видобутку природного газу та виробництва зрідженого природного газу на Гиданському півострові. Проєкт передбачає будівництво трьох технологічних ліній з виробництва зрідженого природного газу потужністю 6,6 млн т на рік кожна.

Новатек» планував почати виробництво на першій з трьох ліній до кінця року з метою отримати перші вантажі з заводу на початку 2024 року.

Форс-мажорні обставини — це юридична стаття, що дає змогу компаніям припиняти постачання через фактори, які перебувають поза їхнім контролем. 

Раніше США зупинили поставки з російського «Арктик СПГ-2».

Крім того, Сполучені Штати розширили свої претензії на сповнені ресурсами океанське дно і територію континентального шельфу в Арктиці.

Про це повідомляло агентство Bloomberg.

Так званий «розширений континентальний шельф» охоплює близько 1 мільйона квадратних кілометрів (386 100 квадратних миль), переважно в Арктиці та Беринговому морі — стратегічній зоні, на яку також претендують Канада і росія. Крім того, США окреслили кордони шельфу в Атлантиці, Тихому океані й Мексиканській затоці.

Найбільші китайські державні нафтові корпорації CNPC і CNOOC звернулись до уряду США з проханням звільнити їх від дії санкцій, накладених на новий російський завод скрапленого природного газу «Арктик СПГ 2».

CNPC (China National Petroleum Corp) і CNOOC (China National Offshore Oil Corp.) мають по 10% акцій у «Арктик СПГ 2» - найбільшого російського виробника скрапленого газу компанії «Новатек», якій належить 60% акцій сибірського проєкту.
 

Читайте також:
Війна
Російський паспорт стає у Швейцарії «чорною міткою» через те, що місцеві банки бояться вторинних санкцій.
27 березня, 15:09
Світ
Банки Китаю почали блокувати платежі з московії у юанях
21 березня, 11:12
Політика
Болгарський парламент відмовився від російської нафти, не дивлячись на звільнення від заборони на її імпорт.
01 березня, 15:51
Війна
Наразі російські дипломати можуть вільно пересуватися по всій території Шенгенської зони.
06 лютого, 09:18
Спорт
Всі російські клуби та збірні відсторонені від міжнародних змагань через військову агресію проти України.
02.12.2023, 21:00