Інтернет не шкодить психологічному здоров'ю — науковці

29.11.2023, 21:49
Інтернет не шкодить психологічному здоров'ю — науковці
Фото: Google

Для цього було проаналізовано відомості зі 168 країн світу. Точніше, дані від 2 мільйонів людей віком від 15 до 89 років.

Своє дослідження науковці оприлюднили на шпальтах галузевого видання Clinical Psychological Science. Команда психологів з Оксфорда дійшла висновку, що розповсюдження інтернету не шкодить психологічному здоров'ю.

Дослідники спробували встановити кореляцію показників тривоги та депресії зі зростанням доступності домашнього і мобільного інтернету, а також підписок на різні мережеві послуги. Результати показали: жодних причинно-наслідкових зв'язків між використанням інтернету та психічним станом немає.

Натомість ті поодинокі випадки, що все ж таки були виявлені, — вельми суперечливі. Мало того: жінки, які вважаються «вразливою перед соціальними мережами групою», навпаки, стали більш задоволені життям останніми роками.

Тим часом науковці наголошують, що для переконливішого доказу безпеки інтернету для психологічного здоров'я дані про користувачів мають бути докладнішими. Їх можуть надати лише технологічні компанії, але намагаються утримувати таку інформацію виключно між своїми співробітниками.

Окремо медіаагенція «Останній Бастіон» нагадує, що днями команда дослідників зі США і Канади провела найбільший експеримент за участю понад 50 тисяч осіб з усього світу. Вони з'ясовували вплив ґаджетів на людство.

Читайте також:
Мистецтво
Історія геніального інженера, художника, скульптора... та винахідника Леонардо да Вінчі
24 квітня, 11:45
Життя
Тема стала пріоритетною у зв'язку зі стрімким розвитком польотів у космос.
23 квітня, 11:04
Життя
Перша з них загрожує життю окремих людей. Друга загроза має більш довгостроковий характер і є більш серйозною
22 квітня, 18:16
Історія
Так казав французький філософ, культуролог і соціолог Жан Бодріяр. Він прагнув відкрити людям очі на «нереальність того, що відбувається».
11 березня, 07:18
Життя
Австралійські біологи разом із кліматологами здійснили дослідження 1,2 мільйона новонароджених. Мета: з'ясувати причину передчасних пологів.
29 лютого, 21:39
Життя
Ілон Маск заявив, що перша людина, якій чіп від Neuralink, змогла керувати мишею на екрані комп'ютера за допомогою своїх думок.
20 лютого, 17:06