Науковці визначили, які люди найбільше залежать від смартфонів

14.11.2023, 20:41
Науковці визначили, які люди найбільше залежать від смартфонів
Фото: Google

Команда дослідників зі США і Канади провела найбільший експеримент за участю понад 50 тисяч осіб з усього світу. З'ясовували вплив ґаджетів.

Результати свого великого дослідження науковці оприлюднили у Міжнародному журналі психічного здоров'я та залежності (International Journal of Mental Health and Addiction). В усіх країнах жінки виявляли більшу залежність від смартфонів і планшетів, аніж чоловіки.

Автори пояснили це використанням ґаджетів для більш соціально спрямованих цілей, подолання труднощів, стресу і тривоги. Крім того, з'ясувалося, як саме статеві, вікові та регіональні відмінності впливають на залежність від смартфонів.

Так, стосовно віку не було несподіванок: найбільше від ґаджетів залежать молоді люди. Хоча у таких країнах, як Бразилія, Японія, Філіппіни та РФ, люди старше 60 років також мали аналогічні проблеми.

Що ж стосується регіонального розподілу, то у Південно-Східній Азії зареєстрували один із найвищих показників надмірного використання смартфонів у порівнянні з Європою. Саме тому у таких країнах, як В'єтнам чи Таїланд відчувається зростання рівня депресії та ширяться психічні розлади.

Автори дослідження припустили, що географічні особливості пов'язані з поєднанням культурних відмінностей, різним рівнем і темпом розвитку технологій. Ще одним важливим висновком науковців можна вважати те, що запропоновано переглянути традиційні критерії класифікації надмірного використання ґаджетів і знайти нові способи оцінки проблемної поведінки.

За словами дослідників, соціальні норми та суспільство у цілому сильно змінилися за останній час. Смартфони та планшети стали дійсно інтегровані у наше життя, а їхнє використання, яке раніше вважалося б надмірним, тепер стало більш нормальним.

Своєю чергою, медіаагенція «Останній Бастіон» нагадує читачам, що тривале перебування малюків перед екраном затримує їхній розвиток. На цьому наполягає команда фахових науковців з Американської медичної асоціації педіатрії.

Науковці визначили, які люди найбільше залежать від смартфонів_1
Читайте також:
Життя
Результати дослідження показали, що більше споживання певних овочів корелювало з нижчим рівнем глюкози у крові.
13 червня, 18:31
Світ
Маленька мешканка Опал Сенді стала першою людиною у світі, яка випробувала на собі новий спосіб лікування. Це приголомшує.
12 травня, 07:00
Економіка
Поїдання різнорідних смаколиків з малечку може призвести не тільки до порушення метаболізму та розвитку ожиріння. Все набагато гірше.
08 травня, 19:35
Полтава
До власників худоби завітають ветеринари у рамках планових діагностики та профілактики. Заходи спрямовані на виявлення ознак захворювань.
02 квітня, 14:59
Життя
Квіти та інші рослини дійсно сприяють покращенню психологічного та психічного стану людей.
10 лютого, 08:36
Полтава
Отриманий у рамках програми із розвитку децентралізації автомобіль дає змогу перевозити паліативних хворих. Це неабияка підмога для громади.
09 лютого, 14:54