Науковці визначили, які люди найбільше залежать від смартфонів

14 листопада, 20:41
Науковці визначили, які люди найбільше залежать від смартфонів
Фото: Google

Команда дослідників зі США і Канади провела найбільший експеримент за участю понад 50 тисяч осіб з усього світу. З'ясовували вплив ґаджетів.

Результати свого великого дослідження науковці оприлюднили у Міжнародному журналі психічного здоров'я та залежності (International Journal of Mental Health and Addiction). В усіх країнах жінки виявляли більшу залежність від смартфонів і планшетів, аніж чоловіки.

Автори пояснили це використанням ґаджетів для більш соціально спрямованих цілей, подолання труднощів, стресу і тривоги. Крім того, з'ясувалося, як саме статеві, вікові та регіональні відмінності впливають на залежність від смартфонів.

Так, стосовно віку не було несподіванок: найбільше від ґаджетів залежать молоді люди. Хоча у таких країнах, як Бразилія, Японія, Філіппіни та РФ, люди старше 60 років також мали аналогічні проблеми.

Що ж стосується регіонального розподілу, то у Південно-Східній Азії зареєстрували один із найвищих показників надмірного використання смартфонів у порівнянні з Європою. Саме тому у таких країнах, як В'єтнам чи Таїланд відчувається зростання рівня депресії та ширяться психічні розлади.

Автори дослідження припустили, що географічні особливості пов'язані з поєднанням культурних відмінностей, різним рівнем і темпом розвитку технологій. Ще одним важливим висновком науковців можна вважати те, що запропоновано переглянути традиційні критерії класифікації надмірного використання ґаджетів і знайти нові способи оцінки проблемної поведінки.

За словами дослідників, соціальні норми та суспільство у цілому сильно змінилися за останній час. Смартфони та планшети стали дійсно інтегровані у наше життя, а їхнє використання, яке раніше вважалося б надмірним, тепер стало більш нормальним.

Своєю чергою, медіаагенція «Останній Бастіон» нагадує читачам, що тривале перебування малюків перед екраном затримує їхній розвиток. На цьому наполягає команда фахових науковців з Американської медичної асоціації педіатрії.

Науковці визначили, які люди найбільше залежать від смартфонів_1
Читайте також:
Життя
Навіть невелике (але хронічне) недосипання підвищує ризик серцево-судинних захворювань. Причому це стосується переважно жінок.
18 жовтня, 08:51
Життя
Міжнародна група медиків і науковців з'ясувала, що найменше сплять у Японії – близько 7 годин на добу, а найдовше – у Фінляндії (8 годин).
23 липня, 14:37
Життя
Через захворювання із надлишковим накопиченням жиру у тілі зростає ризик розвитку депресії, нікотинової залежності та харчових розладів.
06 червня, 22:09
Життя
Нове дослідження американських науковців показує, що здоровий сон допомагає уникнути хвороби Альцгеймера, яка на сьогодні є невиліковною.
23 травня, 18:25
Життя
Смертельні випадки вкрай рідкісні і зазвичай зумовлені нехтуванням елементарною лікарською допомогою
16.05.2022, 11:45
Світ
Але, при цьому, стверджується, що цей вірус може бути менш небезпечним.
09.12.2021, 16:36