Інвесторам морально байдуже

ВІЙНА
28 травня, 15:55
Інвесторам морально байдуже

Західні компанії відмовляються від планів піти з росії

Все більше західних компаній, включно з Avon Products, Air Liquide і Reckitt, вирішують продовжувати бізнес у росії, незважаючи на їх попередні заяви про намір піти з російського ринку.

Серед причин зміни свого рішення вони називають бюрократичні проблеми, а також відновлення споживчої активності, що збільшує прибутки, пише Financial Times.

Так, у вересні 2022 року Air Liquide оголосила про підписання меморандуму про продаж російського бізнесу команді місцевих менеджерів. Однак угода так і не була схвалена урядом росії.

Інші компанії взагалі більше не відчувають потреби йти з росії. Зокрема, Avon почала процес продажу свого російського бізнесу та отримала пропозиції від покупців, але вирішила їх не приймати.

Британська Reckitt у квітні 2022 року оголосила, що «розпочала процес, спрямований на передачу права власності на свій російський бізнес». Однак під керівництвом нового виконавчого директора компанії Кріс Ліхт цей процес зупинився.

У березні 2022 року PepsiCo оголосила, що призупинила продаж і виробництво свого флагманського напою в росії, але продовжує керувати молочним бізнесом у країні, у якому безпосередньо працюють 20 000 людей, а опосередковано – ще 40 000 сільськогосподарських працівників.

Її конкурент Coca-Cola припинила постачати концентрати для безалкогольних напоїв до росії, але цю роль зайняв регіональний постачальник Coca-Cola Hellenic, у якому американській компанії належить 21% акцій. У серпні 2022 року Coca-Cola Helleniс створила окрему російську компанію Multon Partners, яка успішно продає російські версії брендів Coca-Cola.

Серед понад 2000 компаній, які вирішили, що залишаться в росії, зокрема групи Mondelez, Unilever, Nestlé та Philip Morris.

Останнім часом деякі з них стали більш відкрито озвучувати свої плани. За словами виконавчого директора Mondelez, інвесторам «морально байдуже», чи піде група з країни.

Інвестор-активіст і член правління Unilever Нельсон Пельц сказав FT цього року, що він тиснув на групу, яка вивчала варіанти продажу, щоб вона не йшла з ринку рф.

«Якщо ми підемо з росії, вони заберуть наші бренди собі. Я не думаю, що це хороша угода», – сказав Пельц, наголосивши, що з російського ринку не пішли такі конкуренти, як P&G і Colgate-Palmolive.

«Якого біса ми повинні?», – додав він.

Загалом понад 2100 транснаціональних компаній продовжують працювати у росії після 2022 року, підрахували експерти «Київської школи економіки», тоді як приблизно 1600 міжнародних компаній або залишили ринок, або скоротили діяльність.

Невдовзі після вторгнення рф в Україну у 2022 році десятки міжнародних груп обіцяли зменшити свою присутність у росії, але відмовилися від цих обіцянок. Цьому сприяло ускладнення вимог до продажу бізнесу російською владою, а також проблеми із пошуком місцевих покупців.

Крім того, транснаціональні корпорації зважають на приклад Carlsberg і Danone, активи яких були конфісковані після того, як вони оголосили про плани піти з росії.

Водночас експертка Carnegie Russia Eurasia Олександра Прокопенко зауважує, що зростання зарплат і краща, ніж очікувалося, економічна ситуація сприяли споживчому буму в росії, що значно підвищило привабливість місцевого ринку для транснаціональних компаній.


Міжнародні компанії, які залишаються працювати на росії, напряму фінансують російські воєнні злочини та геноцид українців.

«Останній Бастіон» закликає їхніх клієнтів і партнерів бойкотувати ці бренди, поки вони не перестануть отримувати криваві прибутки й не вийдуть з росії.

Також ми закликаємо українців бойкотувати вітчизняні компанії, які є партнерами міжнародних компаній, які залишаються працювати на росії.

Український бізнес має нарешті визначитися щодо того, що йому дорожче: репутація та клієнти чи криваві гроші.

Автор : Відділ моніторингу
Читайте також:
Світ
Німці постачали елементи до безпілотників «Орлан-10».
вчора, 10:27
Кримінал
Капітаном вантажного судна є громадянин однієї з країн Південного Кавказу, а саме Азербайджану.
11 липня, 11:55
Економіка
Доха намагається бути провідним дипломатичним майданчиком попутно вливаючи валюту у війну проти України. Москва рішуче користає з цього.
07 липня, 11:15
Війна
Український слід у курортному бізнесі в Криму під прапором рф
06 липня, 13:37
Війна
У 2022 році компанія PepsiCo Inc. заявила, що припинила виробництво. Компанія Coca-Cola була однією з перших, які пообіцяли піти з росії
18 червня, 10:05
Економіка
Американські підприємці планують знову наживатися на громадянах РФ. Забруднені в українську кров гроші ворога не пахнуть.
05 червня, 19:25