Іран втратив мільярди через пожежу свого головного морського порту

СВІТ
29 квітня, 09:30
Іран втратив мільярди через пожежу свого головного морського порту

Бандар-Аббас на березі Перської затоки оговтується після вибуху палива для балістичних ракет. Довкола міста панує справжня випалена пустка.

Як зауважили в Українському центрі близькосхідних досліджень, іранська влада оцінила надзвичайний випадок у понад 700 поранених і щонайменше 5 загиблих. До тепер морський порт усе ще продовжує палати, загасити не вдається.

Поборення вогняної стихії коштує Ірану $25 мільйонів у щоденних збитках. Критична інфраструктура Бандар-Аббасу залишається у неробочому або лише частково робочому стані, підриваючи можливість торгувати зі світом.

Бандар-Аббас — головні експортно-імпортні ворота Ірану, звідки залізниця поєднує місто з сусідніми країнами (Пакистан, Ірак, Туреччина, Вірменія, Азербайджан, Туркменістан). 2024 року через порт пройшло 80 мільйонів тонн вантажів, але тепер країна втратила 57% цих можливостей.

Дечим ця катастрофа нагадує вибух у порту ліванської столиці, де без належного нагляду залишили тонни нітрату амонію, які ледь не знищили весь Бейрут. Випадок, до речі, досі нормально не розслідуваний, бо це б кинуло тінь на багатьох чиновників Лівану.

Між тим, як раніше вже повідомляла медіаагенція «Останній Бастіон», президент Масуд Пазешкян припустив розвал Ірану на безліч суверенних держав. Чинний режим аятол тримається виключно на силі зброї.

Читайте також:
Війна
Представники організації ХАМАС та державного утворення «Ізраїль» зібралися в Єгипті.
06 жовтня, 15:42
Позиція
У цьому контексті ХАМАС є політичним гравцем і суб’єктом опору, а не терористичною групою.
06 жовтня, 07:27
Війна
Переговори щодо Сектора Гази та мирного плану президента США Трампа відбудуться 6 жовтня у Єгипті.
05 жовтня, 17:27
Війна
Поки Глобальна Флотилія намагалася прорвати морську блокаду Гази, на суходолі розгорнулися не менш драматичні події.
05 жовтня, 11:22
Війна
Ізраїльські окупаційні війська не дослухалися та продовжили знищувати Сектор Гази.
04 жовтня, 08:05
Війна
Управління Ґазою буде передано палестинському технократичному органу за підтримки арабських та ісламських країн.
03 жовтня, 23:01