Іранці звинуватили аятолу Хаменеї в економічній кризі

СВІТ
06.07.2021, 08:12
Знимка ілюстративна
Знимка ілюстративна

У кількох іранських містах включно з Тегераном вже другу добу не вщухають протести, викликані так званими "віяловими відімкненнями".

Обурені люди викладають у Twitter відповідні відеоролики, закликаючи співгромадян приєднуватися до стихійних мітинґів, передає інформаційна аґенція "Останній Бастіон".

За словами протестувальників, влада країни під проводом аятоли Алі Хаменеї, переслідуючи власні ґеополітичні амбіції, забула про внутрішні проблеми: пандемію коронавірусу, зростання рівня бідності та безробіття, нестабільність енерґосистеми.

В останні тижні у Тегерані та ще кількох містах спостерігалися перебої в електромережі та навіть довготривалі відключення електроенерґії, що призвело до порушень у роботі громадського транспорту, медичних і освітньо-навчальних закладів.

На одному з оприлюднених у соціальній мережі відео чутно, як люди скандують гасла – "Смерть Хаменеї!", "Смерть диктатору!" – вимагаючи від аятоли не іґнорувати наявні проблеми в країні.

У правоохоронних органах Ірану вже звернули увагу на протести, пообіцявши "розібратися з їх учасниками та притягнути до відповідальності тих, хто закликав до вбивства верховного лідера".

Між тим, як раніше повідомляв "Останній Бастіон", мешканці сусіднього Туркменістану попри закриті кордони тікають із країни хто куди через зростаючу соціально-економічну кризу.

Читайте також:
Світ
Державне телебачення показало кадри різноманітних винищувачів і військових безпілотників на секретній базі “Eagle 44”.
07 лютого, 22:37
Економіка
Багаторічна соціально-економічна криза, спричинена постійними політичними сварками, відкинула Ліван на край прірви зубожіння та безробіття.
02 лютого, 18:33
Світ
За останні два тижні понад 126 афганців загинули від переохолодження або від токсичних випарів газових обігрівачів.
26 січня, 19:58
Світ
Попри щоденні обстріли військ підконтрольних маріонетковому російсько-іранському диктатору Башару аль-Асаду у Сирії триває збір оливок.
08.11.2022, 20:23
Кримінал
Ізраїльські військовики здійснили незаконне затримання понад 10 чоловіків-арабів на загарбаній території автономної Палестини.
08.10.2022, 18:14
Світ
Шанс на довгострокове перемир'я у найбіднішій країні Близького сходу, де понад 10 років точиться громадянська війна, наразі мінімальний.
02.10.2022, 20:06