Мешканці Туркменістану попри закриті кордони тікають із країни хто куди

СВІТ
05 липня, 10:26
Мешканці Туркменістану попри закриті кордони тікають із країни хто куди
Фото: acca.media

Підлеглі чиновники туркменського "реформатора"-"аркадаґа" Ґурбанґули Бердимугамедова визначили кількість громадян.

Попередні статистичні дані свідчать про істотне зменшення населення на тлі пандемії та глибокої соціально-економічної кризи, передає "Azatlyk Radiosy". 

Станом на цю мить державні служби Туркменістану недорахувалися майже 2-х мільйонів земляків, але офіційні цифри поки не розголошуються.

Відомо, що населення цієї багатої на вуглеводні середньоазійської країни скоротилося до рівня 1980-х років і становить 2,7 мільйона осіб, замість прогнозованих владою 6,2 мільйона.

Головною причиною депопуляції називають авторитарне правління (східну деспотію) президентів Сапармурата Ніязова та його спадкоємця Ґурбанґули Бердимугамедова, наслідком чого є бідність, голод і масова трудова міґрація.

Тільки впродовж 2008-2018 років країну залишило понад 1,8 мільйона осіб – переважно чоловіки віком від 18 до 45 років.

Населення стрімко тікає туди, де може банально вижити: до Узбекистану, РФ, Туреччини та України; влада, своєю чергою, намагається всіляко ускладнити виїзд різними заборонами.

Між тим, як раніше вже повідомляв "Останній Бастіон", Туркменістан як і Південно-Африканська республіка є країною з величезними можливостями та ресурсами, але при цьому — розбещена некомпетентним урядом.

вибір редакції
Читайте також:
Українцям, які лишилися проживати на Кримському півострові під російським триколором варто бути на сторожі.
09 жовтня, 17:04
347 етнічним кирґизам, які днями міґрували з Афґаністану до сусіднього Таджикистану, дозволили осісти на історичній батьківщині.
17 липня, 10:12
Кожен сьомий житель Фінляндії у віці 30-34 роки — виходець із міґрантського середовища; найбільше їх мешкає у столичному реґіоні Гельсинкі.
29 травня, 17:04
Перенесений через спалах коронавірусу ​з осені 2020 на весну 2021 року Всеросійський перепис населення стартував на Далекому Сході.
02 квітня, 13:53
Очільник Пентаґону переконує владу України у всебічній підтримці з боку Америки. Кремлю варто забути про повномасштабну агресію.
вчора, 14:09
Світову спільноту непокоїть мілітаризована політика Північної Кореї, яка активно проводить військові експерименти.
вчора, 09:55