Ірина Фаріон: не знаєш державної мови — не отримаєш ні освіти, ні роботи

ПОЛІТИКА
21 квітня, 20:58

В Україні мають працювати такі соціальні ліфти, які першочергово задовольнятимуть права і потреби українців. Тих, хто володіє солов'їною.

Про це у прямому етері телепрограми «Говорить Великий Львів» заявила професорка мовознавства, докторка філологічних наук пані Ірина Фаріон. Так чином вона прокоментувала випадок, який на тижні стався із харків'янкою, котра переїхала на Галичину.

З'ясувалося, що дівчині відмовили у роботі через незнання української (тобто єдиної державної, що її змалечку вивчають у дитячих садках і школах — прим. ред.). Харків'янка переконана, раз вона переселенка, то їй нібито мають бути відкриті всі двері в незалежності від володіння мови.

«Що я можу порадити у такій ситуації? Хай сідає на танк і їде до путіна. Це завжди був мій основний посил у суспільстві, соціальний ліфт: не дати роботи, не дати освіти, якщо людина не володіє державною мовою. На превелике щастя, ми дожили до цього, що ось таким тілам роботи не дають, якщо вони не володіють державною мовою», — заявила Ірина Фаріон.

Насамкінець медіаагенція «Останній Бастіон» закликає читачів пам'ятати про те, що рашизм починається із панування «язика», а завершується ракетними обстрілами. Російська мова (мова окупантів) на вустах українця — зрада свого етносу.

Читайте також:
Кримінал
Верховний суд Канади не дозволить конфіскувати іранські активи для компенсації жертвам авіатрощі. Такі от подвійні стандарти Заходу.
18 червня, 08:29
Політика
Вітчизняні можновладці не вчаться на помилках минулого, повторюючи їх. Нині Україна на межі загибелі через дії блазнів в урядових кабінетах.
26 травня, 11:15
Світ
Мусульманська громада традиційно вважається доволі закритим середовищем. Однак у закладах освіти Німеччини стан справ зовсім інший.
24 квітня, 12:37
Полтава
Некомпетентність депутатів і чиновників просто зашкалює. Громадськість обурена блюзнірським ставленням до загиблих на фронті Героїв.
23 квітня, 19:04
Політика
Поки чоловік членкині Зе-команди ухиляються від служби, вона радить іншим чоловікам та їхнім жінкам закрити роти щодо демобілізації...
14 квітня, 13:54
Політика
Кунаєв активно просував інтереси державного зрадника та колишнього керівника заводу «Мотор Січ» В’ячеслава Богуслаєва.
20 березня, 18:03