Ірина Фаріон про Іловайськ 2014. Що насправді тоді сталося?

ВІЙНА
31 серпня, 18:25
Ірина Фаріон про Іловайськ 2014. Що насправді тоді сталося?

Іловайськ: героїзм і трагедія 6-31 серпня 2014 року

«Іловайська трагедія – це наслідок віроломного нападу ЗС рф на Україну», такого висновку дійшла Генеральна прокуратура України.

З 7 по 31 серпня 2014 року:

  • 366 осіб загинуло (безпосередньо на марші 254 особи),
  • 429 поранені,
  • 300 полонені,
  • 19 зникло безвісти,
  • 300 млн грн технічні втрати (зі звіту Військової прокуратури).

ОСНОВНІ ПОЛІТИЧНІ НАСЛІДКИ

1. Початок деморалізації і зневіри до країни й армії, що врешті призвело до вибору Зеленського як несистемного і винятково протестно-розпачливого явища в політиці.

2. Трагедія і злочин під Іловайськом стали передумовою для підписання 5 вересня 2014 року Мінських угод, яким передувала зустріч президентів України і Росії 26 серпня 2014 в Мінську.

Укладені учасниками Тристоронньої контактної групи: послом Гайді Тальявіні (від ОБСЄ), другим Президентом України Леонідом Кучмою (від України), послом російської федерації в Україні Михайлом Зурабовим (від росії). Крім того, під Протоколом стоять підписи Олександра Захарченка (очільник «ДНР») та Ігоря Плотницького (очільник «ЛНР»). Мінські домовленості є політичними, а не юридично обов'язковими документами, адже вони не ратифіковані Верховною Радою України як міжнародно-правові договори.

3. Проголосування у ВР України закону про ОРДЛО (Закон про особливий статус Донбасу) 16 вересня 2014 р. (амністія і безкарність сепаратистам, вибори, статус мови) стало початком капітулянських рішень України

4. Петро Порошенко вніс до парламенту Проєкт Закону про внесення змін до Конституції України (щодо децентралізації влади) 31 серпня 2015 року, де зазначено, що «особливості здійснення місцевого самоврядування в окремих районах Донецької і Луганської областей визначаються окремим законом». ВО «Свобода» закликала до акцій протесту, щоб не допустити змін до Конституції. Акція закінчилася жорстким протистоянням протестувальників і правоохоронців. Суд триває і досі. А зміни в Конституцію остаточно не внесені.

Іловайська трагедія – це переломна ВОЄННО-ПОЛІТИЧНА подія, що заклала війну на роки як виснажливу форму ліквідації України як Держави. Не вийшовши з Мінського формату домовленостей – не вийдемо на шлях перемоги в цій національно-визвольній московсько-українській війні. Мінський формат – це злучка путіна-Порошенка-Меркель-Оланда (тепер Макрона). Це пастка і безвихідь для України і перемога Москви.

Автор : Ірина Фаріон
вибір редакції
Читайте також:
Війна
За кілька місяців відбудуться 3 роковини великого нападу РФ на України. У міру того, як війна затягується, частіше звучать заклики до миру.
вчора, 19:23
Війна
ТЦК направляють військовозобов’язаних на медичну комісію, а тих, хто пройшов ВЛК, — далі в навчальні центри.
вчора, 09:55
Війна
Вибух безпілотника, який поцілив у будинок, було чутно по всьому місту.
вчора, 09:15
Війна
4-разовий ухилянт «Кварталу 95» сподівається знову примусити кремлівського дітовбивцю замиритися по середині. На жаль, цього не станеться.
вчора, 06:07
Війна
Через 2 місяці після прибуття в Україну першої партії західних літаків, техніка щезла із радарів. Де і як їх використовують — таємниця.
20 жовтня, 16:21
Війна
Важливо пам'ятати: коли поширюються звістки про тяжку ситуацію для українських захисників, — не означає, що російським окупантам легко.
20 жовтня, 11:45