Італійський суд як докази у справі Марківа використав російські фейки, – The New York Times

ПОЛІТИКА
18.12.2019, 19:47
Італійський суд як докази у справі Марківа використав російські фейки, – The New York Times
Фото: 24tv.ua

Поширення дезінформації є частиною ширшої стратегії дестабілізації Заходу, яку здійснює РФ.

Американське видання The New York Times опублікувало статтю про українського нацгвардійця Віталія Марківа, якого в Італії засудили на 24 роки в'язниці за нібито вбивство італійського фотографа і його перекладача під час військових дій на Донбасі.

Видання підкреслює, що докази провини Марківа, представлені італійською прокуратурою, були здебільшого повідомленнями з публікацій, які зазвичай вважаються джерелами російської пропаганди.

Експерти опитані The New York Times твердять, що включення двох відеороликів з Russia Today, а також повідомлення на вебсайті «Русская весна», який український уряд назвало неправдивим, поставило питання про те, в якому ступені підроблені новини, проникаючи в західні засоби масової інформації і вибори, тепер проникають в суди.

В статті йдеться, що Марків, якому зараз 30 років, поїхав з Італії, щоб взяти участь у протестах Євромайдану в Києві в 2014 році. Коли через кілька місяців почалася війна в східному регіоні Донбасу, він вступив до лав Національної гвардії України для боротьби з російськими сепаратистськими силами.
Тоді, коли він був на військовій службі, згідно зі звинуваченням прокурорів, він допоміг скоординувати атаку сил української армії на групу цивільних осіб. Серед членів групи був італійський фотограф Андреа Роккеллі, який був убитий у віці 30 років артилерійським вогнем разом з іншими журналістами 24 травня 2014 року.
У розслідуванні The New York Times наголошується: серед представлених італійською прокуратурою доказів були відеоматеріали, описані як «з відкритих джерел», «знайдені на YouTube» або «з місцевого телеканалу», і всі вони мали логотип Russia Today і досі розміщені на каналі цього ресурсу в YouTube.

Американські журналісти, зокрема, посилаються і на Серену Кватроколо – професорку права в Східному університеті П'ємонту, чий професійний досвід ґрунтується на фактах спотворення цифрових доказів у суді, яка твердить, що в більш широкому сенсі включення матеріалів, знайдених в Інтернеті зі спірних джерел в справи, які розглядаються в італійських судах, є частиної дестабілізації Заходу, яку здійснює Росія.

Видання OBOZREVATEL опублікувало повний переклад матеріалу The New York Times.

вибір редакції
Читайте також:
В Україні працює Об’єднана цільова група Збройних Сил Канади
08:47
"Від нас у Конгресі залежить, чи будемо ми з Україною"
вчора, 12:16
"Міцні господарники", всюдисущі знавці розв'язання нагальних державних проблем та "експерти від влади" знову торгують лицем на ТБ.
04 грудня, 15:48
Хто і як заробляє сотні мільйонів доларів на електроенергії з Білорусі.
04 грудня, 14:53
Розпочата Володимиром Зеленським і його "слугами неукраїнського народу" деолігархізація має доволі вибірковий характер.
04 грудня, 14:15
Але така Україна є і вона кличе тих, хто поза мискоборством.
03 грудня, 21:20