Італійський суд як докази у справі Марківа використав російські фейки, – The New York Times

ПОЛІТИКА
18.12.2019, 19:47
Італійський суд як докази у справі Марківа використав російські фейки, – The New York Times
Фото: 24tv.ua

Поширення дезінформації є частиною ширшої стратегії дестабілізації Заходу, яку здійснює РФ.

Американське видання The New York Times опублікувало статтю про українського нацгвардійця Віталія Марківа, якого в Італії засудили на 24 роки в'язниці за нібито вбивство італійського фотографа і його перекладача під час військових дій на Донбасі.

Видання підкреслює, що докази провини Марківа, представлені італійською прокуратурою, були здебільшого повідомленнями з публікацій, які зазвичай вважаються джерелами російської пропаганди.

Експерти опитані The New York Times твердять, що включення двох відеороликів з Russia Today, а також повідомлення на вебсайті «Русская весна», який український уряд назвало неправдивим, поставило питання про те, в якому ступені підроблені новини, проникаючи в західні засоби масової інформації і вибори, тепер проникають в суди.

В статті йдеться, що Марків, якому зараз 30 років, поїхав з Італії, щоб взяти участь у протестах Євромайдану в Києві в 2014 році. Коли через кілька місяців почалася війна в східному регіоні Донбасу, він вступив до лав Національної гвардії України для боротьби з російськими сепаратистськими силами.
Тоді, коли він був на військовій службі, згідно зі звинуваченням прокурорів, він допоміг скоординувати атаку сил української армії на групу цивільних осіб. Серед членів групи був італійський фотограф Андреа Роккеллі, який був убитий у віці 30 років артилерійським вогнем разом з іншими журналістами 24 травня 2014 року.
У розслідуванні The New York Times наголошується: серед представлених італійською прокуратурою доказів були відеоматеріали, описані як «з відкритих джерел», «знайдені на YouTube» або «з місцевого телеканалу», і всі вони мали логотип Russia Today і досі розміщені на каналі цього ресурсу в YouTube.

Американські журналісти, зокрема, посилаються і на Серену Кватроколо – професорку права в Східному університеті П'ємонту, чий професійний досвід ґрунтується на фактах спотворення цифрових доказів у суді, яка твердить, що в більш широкому сенсі включення матеріалів, знайдених в Інтернеті зі спірних джерел в справи, які розглядаються в італійських судах, є частиної дестабілізації Заходу, яку здійснює Росія.

Видання OBOZREVATEL опублікувало повний переклад матеріалу The New York Times.

Читайте також:
Маніпуляції стосуються Дніпропетровщини та Львівщини.
вчора, 18:05
Депутат постійно кивала головою під час виступу «гаранта», який розповідав про «переваги» відкритого ринку землі.
вчора, 17:08
Значно зросла кількість людей, які очікують істотних фальсифікацій.
вчора, 15:35
Під прикриттям створення вільної економічної зони слуги неукраїнського народу планують надати автономію ОРДЛО.
вчора, 15:16
Україна готова до нормалізації стосунків з Іраном в усіх сферах.
19 жовтня, 20:33
Молодят вінчав «сам» митрополит Онуфрій.
19 жовтня, 17:26