Італійський Фонд Джорджіо Ла Піра відкриває двері для українців

08.11.2022, 11:22
Італійський Фонд Джорджіо Ла Піра відкриває двері для українців

Особливе місце в структурі і діяльності Фонду посідає Міжнародний студентський Центр

Нещодавно вдалось познайомитись з діяльністю Фонду Джорджіо Ла Піра (Флоренція) та його керівництвом.

Оскільки про його діяльність в Україні мало що відомо – дещо про цей фонд детальніше.

Джорджіо Ла Піра
Джорджіо Ла Піра

Так, Фонд Джорджіо Ла Піра був заснований в 1995 році сучасниками і послідовниками цього італійського вченого-правника, політика , двічі мера м. Флоренція (1951-1954, 1960-1964р.р.). Згідно Статуту діяльність цього фонду має за мету організацію наукових, культурних, мистецьких, розважальних заходів та редакційну діяльність для заохочення волонтерства та діяльності, що становить суспільний інтерес на національному та міжнародному рівнях.

За час існування Фондом проведено безліч конференцій, лекцій, семінарів, виставок, двох та багатосторонніх зустрічей задля поглиблення міжрелігійного діалогу між представниками різних Церков, досягнення миру та взаємопорозуміння в різних країнах світу, більш глибокого пізнання культурної спадщини Італії тощо.

«Візитна картка» студентського Центру
«Візитна картка» студентського Центру

Фонд Джорджіо Ла Піра взаємодіює з багатьма міжнародними організаціями, іноземними і італійськими державними і громадськими структурами заради вищевказаного та для прийняття на навчання в Італії студентів.

Італійський Фонд Джорджіо Ла Піра відкриває двері для українців_5

Діяльність Фонду скеровує Рада директорів, котра обирає президента для забезпечення поточної діяльності. Нині президентом Фонду Джорджіо Ла Піра є Патрісія Джунті.

Патрісія Джунті
Патрісія Джунті

Пані Джунті довгий час завідує кафедрою інститутів римського права та римського права на юридичному факультеті Флорентійського університету. Фонд фінансується за рахунок муніціпалітету Флоренції, влади провійнції Тоскан, міністерства культурної спадщини та туризму Італії та окремих громадян. Головний офіс розташований на вулиці Джорджіо Ла Піра, 5 у Флоренції. Там знаходиться й бібліотека та архів Ла Піра.

Співробітник Фонду П‘єтро Вінчі. Бібліотека налічує більше 3500 книг з права, історії, мистецтва, З5 томів з промовами й статтями Ла Піра
Співробітник Фонду П‘єтро Вінчі. Бібліотека налічує більше 3500 книг з права, історії, мистецтва, З5 томів з промовами й статтями Ла Піра

Для розміщення іноземних чи іногородніх учасників різних заходів і програм Фонд використовує можливості католицького монастиря Сан Марко. Особливе місце в структурі і діяльності Фонду посідає Міжнародний студентський Центр, що знаходиться за адресою via de Pescioni, 3 у Флоренції.

Його діяльністю опікується радник Фонду Мауріціо Чертіні.

Мауріціо Чертіні
Мауріціо Чертіні

Цей міжнародний центр щороку проводить десятки курсів, програм та тренінгів для студентів та зацікавлених осіб з різних країн світу, надаючи їм при необхідності соціальну, юридичну підтримку. Зокрема дає курс італійської мови, що необхідно для подальшої вузівської підготовки, курси для волонтерів та освітні семінари різної направленості для іммігрантів.

У 2022 році Міжнародний студентський центр вперше надав прихисток та забезпечує навчання для 5 українських студентів, котрі були змушені евакуюватись з України внаслідок російської агресії.

Одна з них – Тетяна. Під час розмови схвально висловилась щодо організації навчального процесу та умов перебування у Центрі.

Студентка Тетяна біля одноіменної аудиторії
Студентка Тетяна біля однойменної аудиторії

Зацікавленим особам з України Центр рекомендує звертатись до установи через його сайт.

Патрісія Джунті та Іван Гуня – роздуми про майбутнє
Патрісія Джунті та Іван Гуня – роздуми про майбутнє

Керівник громадської організації «Рада мирних ініціатив» з Тернополя Іван Гуня домовився про співпрацю з Фондом Джорджіо Ла Піра задля вирішення для українців гуманітарних і освітніх питань.

Автор: Петро Шатковський - український державний діяч, контррозвідник, ветеран Служби безпеки України, генерал-полковник у відставці.

Джерело: VectorNews

вибір редакції
Читайте також:
Полтава
Будинок із дворівневими квартирами споруджено за сучасним дизайном у Нехворощі. Він стане оселею для втікачів від російських загарбників.
11 лютого, 14:53
Полтава
Поки чиновники у Києві розкрадають гроші платників податків, у регіонах діє цілком протилежна ситуація. Люди активно допомагають захисникам.
12 січня, 12:31
Світ
Відібрані у нетверезих латвійських водіїв транспортні засоби послужать ЗСУ. Відповідну ініціативу Міністерства фінансів підтримав уряд.
01.11.2023, 14:15
Війна
Бувають часи, коли історичні суперечки двох сусідніх народів тьмяніють на тлі великої війни, що загрожує знищенням цілому континенту.
18.09.2023, 16:42
Політика
Гроші на відбудову, санкції проти агресора, заборона російських рупорів пропаганди, – все це і не тільки демонструє українолюбство Європи.
12.07.2023, 20:18
Новини
67-а ОМБр виконує завдання на Бахмутському напрямку. Від наявності БПЛА напряму залежить успішність виконання бойових завдань
16.03.2023, 14:05