Італійський скрипаль був неперевершеним гітаристом свого часу

МИСТЕЦТВО
27 жовтня, 22:05

Щороку 27 жовтня відзначається день народження славетного композитора Ніколо Паґаніні (1782-1840). Віртуоз походив із роду торговців Ґенуї.

Паґаніні був не лише природженим скрипалем, але й гітаристом. Насправді його музичне коріння пов'язані із мандоліною (як і в його батька) — 1801-го свідомо залишив публічне життя на 3 наступні роки.

Біографи припускають, що цей час він провів у будинку тосканської аристократки, яка воліла, щоби грав лише для неї на гітарі. Навіть після цього періоду Ніколо грав на гітарі для приватних аудиторій, але не на публіці.

Багато його композицій поєднували гітару з іншими струнними інструментами, наприклад, у дуетах для скрипки та гітари «Сонати з Лукки». Крім того, що доволі дивно, Паґаніні був одним із перших музикантів, які виступали без нот.

На початку ХІХ століття було заведено, щоб виконавці мали ноти на сцені, проте Ніколо відкинув цей підхід. Бувши творцем і майстром скрипкової техніки, він також був видатним шоуменом — ходив сценою з упевненою манерою, граючи на скрипці, що було б неможливо, якби він був прив'язаний до пюпітра.

А ще відомо, що Паґаніні був азартним гравцем. Одного разу програв свою скрипку роботи Аматі у парі, після чого один аматор позичив йому інструмент майстра Ґварнері й від тоді Ніколо грав лише на скрипках від Ґварнері.

Особливо прославився своєю улюбленою скрипкою, яку Паґаніні назвав «Канон»; наразі вона виставлена у Музеї Палаццо Турсі у рідній для композитора Ґенуї. Разом із мореплавцем Христофором Колумбом, жителі міста вважають скрипаля видатним земляком, пишаючись його творчим спадком.

Хоча Ніколо і був азартним гравцем, але помер у скрутному фінансовому становищі, попри статок, зароблений на гастролях. За життя він підтримував художників, які не досягли такого ж успіху, також виступав на благодійних заходах і концертах на допомогу артистам, які не могли оплатити собі майбутній похорон.

Читайте також:
Історія
Він би прожив відносно спокійне емігрантське життя професора та винахідника, якби не Друга світова війна. Вона все змінила...
вчора, 09:36
Історія
Він був один з перших, хто детально вивчив всю історію запорозького козацтва та історію дніпрових порогів.
06 листопада, 11:24
Опінії
Ідейні спадкоємці Котляревського, Срезневського та Шевченка доклалися до епохальних змін. Україна завдячує за націоналізацію Святого Письма.
04 листопада, 20:34
Війна
Другий рік поспіль 1 листопада 1-й Окремий штурмовий батальйон зустрічає без свого командира-засновника. Дмитрові виповнилося б 29 років.
01 листопада, 13:41
Історія
В трагічній долі якої відбилися жахіття совєтської доби.
25 жовтня, 09:25
Історія
Він був командиром українських частин у бою під Крутами.
22 жовтня, 11:26