Із 21 листопада зросли тарифи на опалення

ПОЛТАВА
24.11.2014, 09:51
Із 21 листопада зросли тарифи на опалення

В Україні 21 листопада набула чинності постанова НКРЭКУ від 17.10.2014 № 146 "Про встановлення тарифів на послуги централізованого опалення і послуги з централізованого постачання гарячої води, які надаються населенню суб'єктами господарювання, що є виконавцями цих послуг".

Про це повідомили в прес-службі Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг (НКРЭКУ).

Постановою № 146 встановлені тарифи на послуги централізованого опалення і послуги з централізованого постачання гарячої води, які надаються населенню 162 теплопостачальними організаціями, які є виконавцями цих послуг.

За інформацією відомства, послуга з централізованого опалення розраховувалася окремо для абонентів житлових будинків з будинковими та квартирними приладами обліку теплової енергії (грн/Гкал) і для абонентів житлових будинків без будинкових і квартирних приладів обліку теплової енергії (грн/кв. м) в місяць, протягом якого надається послуга. Для певної частини теплопостачальних організацій розраховувалися двоставкові тарифи на послуги централізованого опалення.

Згідно з новими тарифами, в середньому вартість тепла в розрахунку на 1 квадратний метр становитиме 10-11 грн. Тепер вартість опалення двокімнатної "хрущовки" складе 500 гривень на місяць.

У різних регіонах вартість тепла буде значно різнитися. Найвищі тарифи серед обласних центрів і великих міст будуть у Кривому Розі (12,94 грн.), Кіровограді (12,35 грн.) і Сумах (11,73 грн.). Менше за все доведеться платити мешканцям таких міст як: Івано-Франківськ (5,69 грн.), Львів (6,08 грн.), Вінниця (6,25 грн.).

Влітку Нацкомпослуг підвищила тариф на опалення для споживачів з лічильниками на 48-58% - до 375,3 грн/Гкал (з ПДВ). До того він був зафіксований на рівні 237,7-253,15 грн/Гкал (в залежності від термінів оплати).

Раніше українці платили за опалення протягом усього року, навіть у теплу пору, коли послуги з опалення не надавалися. Тепер, згідно з рішенням НКРЭКУ, плата за опалення буде здійснюватися тільки за фактом надання послуг - протягом шести місяців.


Читайте також:
Жінці загрожує позбавлення волі на строк від шести до десяти років з конфіскацією майна.
11:47
Більша частина новосанжарських виборців віддала свої голоси за «Слугу народу».
08:40
За попередніми даними поліція затримала 24 особи.
06:29
Цьому передували вечірні сутички поліціянтів з місцевими жителями, які заблокували дорогу до медичного закладу.
вчора, 20:16
Під медцентром «Нові Санжари» досі відбуваються сутички. Протестувальників оточила поліція, Нацгвардія та патрульні поліції.
вчора, 17:14
Паніка щодо евакуйованих із Китаю здійняла хвилю обурення.
вчора, 10:52