Із усіх мистецтв найважливішим є таки цирк

Опінії
04 лютого, 20:15
Марина Кудерчук
Марина Кудерчук
Фото: Страна.ua

а «кіна не буде»?

Пенсіонер, українець, але все ще оптиміст

Товариство, повірте нам цього разу ‒ наша гнівна опінія з приводу призначення голови Державного агентства України з питань кіно (у народі –Держкіно України) народилася відразу у момент оприлюднення міністром культури, молоді та спорту Володимиром Бородянським рішення уряду про підтримку карколомного кар'єрного стрибка «завідувачки клубом», яка віднині понесе естафету від Довженка, Параджанова, Іллєнка в українське кінематографічне грядуще. Задовго до розмови Матвія Ганапольського з  політологом Віктором Тараном на «Прямому» і до сотень нищівних коментів чергової кадрової чудасії зелених прибульців.

Про пані Марину Кудерчук ніхто з нас нічого не знав. Звідки? Вона що – оскароносиця? Малювала мультик про Врунгеля з Ломом? Давала поради авторові «Атлантиди» Валентинові Васяновичу, як зазирнути в дистопійну Україну 2025 року?

Менше з тим, запорізьку багаторічну податкову інспекторку, чиновницю-еколога з видачі дозвільної документації, котру з українським кіно пов'язують нетривала каденція (десь близько року) на посаді директора міського комунального кінотеатру і випадкова участь у місцевому шоу-проєкті  Zaporizhzhya International Film Festival у якості декоративного статиста-організатора, зелений ліфт випер, перепрошуємо за не вельми суголосну з культурологічною темою стилістику, на вершину державного управління.

Переломним у житті Марини Миколаївни, як і усього зеленого гурту, став 2019. Рік, коли професійний бекграунд в управлінні державою втратив будь-яке значення, і весільні фотографи, безробітні безхатьки і лизоблюди валом повалили у владу.

Пролилася квартальна благодать і на запорізьку лібертаріанку Марину Кудерчук – спільний з продюсером Павлом Сушком перегляд кінокомедії, як  виявилося, теж став аргументом у кар'єрному зростанні дуже далекої від кіношної індустрії випускниці провінційного університету підприємництва з пакетом дипломів. Року вистачило харківському польовому штабісту КоЗе і майбутньому заступнику голови фракції народних, прости господи, слуг панові Сушку, щоби розгледіти в економічних, маркетологічних і юридичних задатках запорізької протеже ще й кінематографічні таланти, гідні поцінування столичним управлінським бомондом. Вже у листопаді 2019 Марина Кудерчук призначається заступницею губернатора області. Серед усього іншого, пробує сили і на аграрному поприщі, особистим прикладом демонструючи поліфонічну всеядність нового управлінського призову. У кращих традиціях пріснопам'ятного Серафима Івановича Огурцова з «Карнавальної ночі».

І ось диво, «як у кіні»: Марина Миколаївна Кудерчук ‒ голова Державного агентства України з питань кіно.

Та й те, якщо професійний блазень вважає, що може кермувати державою і, більше того, кермує, якщо Милованов в уряді не на останніх ролях, якщо  хіпстер на самокаті нічтоже сумняшеся шокує німецьку U-Bahn, то що вже говорити про видну і пробивну запорожанку?! 

О-о, панове, ще один аргумент на користь новоспеченої кінодіви – прізвище преЗе і область висуванки починаються з однієї букви.

ІНШІ ОПІНІЇ
Читайте також:
Мислити стратегічно "гарант" не вміє та не хоче, а тому він приречений бути полоненим своїх ілюзій про мир і покращення.
08:31
І причому тут Фокін?
вчора, 14:08
Лише тверку у мінській групі й не вистачало!
вчора, 10:01
В Україні системна криза авіаперевезень і літаковиробництва, на яку роками закривала очі влада.
29 вересня, 12:56
Генеральний прокурор як справжній "слуга народу" має постати перед судом за привласнення державного майна.
29 вересня, 11:25
Влада РФ стежить за подіями на Кавказі, щоби потім екстраполювати їх на Сході України.
29 вересня, 08:51