Ізраїль ставить під сумнів своє існування — Ердоган

СВІТ
13.11.2023, 06:59
Ізраїль ставить під сумнів своє існування — Ердоган
Фото: Le Monde

Турецький президент знову зробив низку гучних заяв, пов'язаних з ізраїльсько-палестинською війною. Важливо, щоби його слова стали дією.

Відповідаючи на запитання журналістів у літаку, що повертався з Саудівської Аравії, Реджеп Тайїп Ердоган наголосив — Анкара зробить усе, аби Тель-Авів поніс відповідальність за різанину у Ґазі. Для цього Туреччина заручиться підтримкою інших мусульманських країн.

Турецький президент жорстко розкритикував уряд Біньяміна Нетаньягу, який і призвів до теперішньої критичної ситуації. «Нетаньягу більше не та людина, з ким ми розмовлятимемо, ми його викинули на смітник», — висловився Ердоган.

Окремо лідер Туреччини розібрав на деталі пропагандистські претензії сіоністів на землі сусідніх мусульманських держав. Так, Ердоган заявив наступне:

«Ізраїль випробовує наше терпіння своїм маренням про «землю обітовану», яка включає і території нашої країни, а також погрожує застосувати ядерну зброю. Ізраїльська сторона буде притягнута до відповіді й буде засуджена перед людством за свої злочини у Палестині».

Далі турецький президент посилив жорсткість своєї риторики, заявивши про можливі наслідки для інфернального лиходійства ізраїльського вояцтва проти мирних палестинців. Перш за все — у секторі Ґаза.

«Сучасний Ізраїль — держава, яка існує на палестинських землях лише 70 років, своїми злочинами ставить під питання своє існування. Натомість Палестина десятиліттями бореться за існування в умовах окупації та гноблення», — додав Ердоган.

Не забув президент Туреччини звинуватити західні уряди у подвійних стандартах і не дотриманні міжнародного права, «бо проливається кров мусульман». Хоча щодо війн у Лівії, Сирії та Ємені подібної риторики з вуст Ердогана не було чутно.

«Напади на смугу Ґази перетворилися на відкриту жорстокість, злодіяння, різанину та варварство. Відправивши авіаносці та військові кораблі замість кораблів допомоги, Захід дав зрозуміти, якому лобі слугує», — заявив турецький лідер.

Ердоган нагадав, що Європейська комісія поки що не може закликати Ізраїль до припинення вогню. Цікаво, скільки ще має померти палестинських жінок і дітей, щоби у Брюсселі виступили із засудженням ізраїльської агресії?

Загалом заяви та риторика Ердогана зрозумілі та не викликають особливої критики. Питання лише у  тому, чи втілить президент Туреччини свої гасла у життя, адже, скажімо, лідери арабських країн та Ірану також на словах підтримують палестинців, проте на ділі давно зрадили їх.

Автор : Відділ моніторингу
вибір редакції
Читайте також:
Опінії
45-й американський президент зараз грає на руку путіна, шантажуючи Білий дім. Уряд Джозефа Байдена опинився у надскладній ситуації.
06 лютого, 13:32
Історія
Столичний міський голова Віталій Кличко не припиняє дивувати своїм угодовством примхам сіоністів. Здорового глузду, вочевидь, не лишилося.
28 січня, 12:05
Політика
Черговий речник Офісу пРезидента опинився у центрі гучного скандалу. Поціновувач ЛҐБТ-вечірок Сергій Лещенко вважає українців тупими рабами.
24 січня, 19:04
Політика
Володимир Зеленський не має елементарних знань із права та історії. Тому кожна його законодавча ініціатива — це відверта профанація.
24 січня, 08:20
Опінії
Очільник вітчизняного міністерства закордонних справ розродився черговим перлом. Куля-в-лоб Арсеній Яценюк може покурити у стороні.
18 січня, 07:19
Опінії
Коли у державного керма блазень, чекай біди звідусіль. Але, якщо цей блазень має ще й цілу команду — буде катастрофа.
21.12.2023, 07:09