Туреччина Ердогана розриває відносини з Ізраїлем Нетаньягу

СВІТ
05.11.2023, 10:24
Туреччина Ердогана розриває відносини з Ізраїлем Нетаньягу
Фото: Twitter

Реджеп Тайїп Ердоган не обмежився гучними гаслами. Турецький президент пішов далі й свої слова став реалізовувати на практиці.

Ердоган офіційно заявив про розрив усіх контактів із прем'єр-міністром Ізраїлю Біньяміном Нетаньягу. Президент Туреччини відмовляється говорити з тим, у кого руки по шию у палестинській крові.

Він наголосив на тому, що Нетаньягу несе головну відповідальність за насильство у конфлікті між ХАМАС та Ізраїлем, у зв'язку з чим втратив підтримку своїх же громадян. Зі слів Ердогана, ізраїльський прем'єр має не просто піти у відставку, а постати перед судом за скоєні злочини.

Окремо президент Туреччини пояснив, що повний розрив дипломатичних відносин між Анкарою і Тель-Авівом можливий у разі, якщо Ізраїль не припинить чинити геноцид палестинців. Ідеться не тільки про смугу Ґази, а й про Західний берег річки Йордан.

Станом на тепер прямі та непублічні перемовини з ізраїльською стороною тепер веде лише голова турецької служби безпеки Ібрагім Калин, який звітує виключно перед президентом Ердоганом. Також уряд Туреччини відкликав з Ізраїлю свого посла і всіх консулів «для консультацій».

Насамкінець медіаагенція «Останній Бастіон» нагадує читачам, як днями голова партії «Refah» Фатіх Ербакан закликав ввести війська на територію смуги Ґази. Він вважає, що це допоможе врятувати палестинців від ізраїльського терору.

вибір редакції
Читайте також:
Світ
Чим довше триває російська агресія, тим гострішими стають внутрішні проблеми всередині ЄС. Вихід тільки один: усіляко допомагати Україні!
26 лютого, 14:54
Політика
Потужна послиця «найвеличнішого лідора сучасності», за версією Андрія Єрмака, претендує на орден. Зе-влада віддячить за дипломатичні потуги.
25 лютого, 20:53
Політика
Найбільші економіки світу вкотре закликали росію «повністю» та «беззастережно вивести війська» з України. Обуренню G7 немає меж.
23 лютого, 21:32
Політика
Ресурсна федерація московії першою напала на Україну, тож мусить цілком і повністю відповісти за скоєне. Ми людьми та землями не торгуємо!
28 січня, 18:01
Світ
Авторитарний режим Ільгама Алієва підтримує політику єдиного Китаю. Острівна держава зі столицею у Тайбеї має скоритися КНР.
14 січня, 18:08
Світ
Проросійська маріонетка з Каракасу вирішила утриматися від бойових дій проти сусідньої Ґаяни. Вочевидь, спрацювала «м'яка сила» Вашинґтона.
15.12.2023, 19:15