Кабмін призначив Олену Думу головою АРМА
Це сталося попри тиск громадськості та відкликаний голос члена конкурсної комісії
30 червня уряд призначив головою АРМА ексзаступницю голови Чернігівської обласної державної адміністрації Олену Думу, проти чого виступала антикорупційна громадська організація Transparency International Ukraine, заявивши про великі репутаційні ризики для країни.
«Призначено Думу Олену Олексіївну Головою Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів», – повідомив у Telegram постійний представник Кабінету міністрів у Верховній Раді Тарас Мельничук.
Нагадаємо, що 29 червня свій голос за Думу відкликав Дмитро Остапенко – один із членів конкурсної комісії з відбору глави АРМА, заявивши, що не зміг ознайомитися з усією інформацією та професійною діяльністю Олени Думи, а після суспільного резонансу та висвітлення фактів з біографії Думи вважає недоцільним її обирати. Відкликавши свій голос, він зрівняв кількість голосів за Думу з кількістю голосів за іншого кандидата.
Це рішення може зіграти фатальну роль для майбутнього АРМА.
Про це йдеться у заяві Transparency International Ukraine.
"Transparency International Ukraine буде надалі пильно стежити за роботою АРМА та його новопризначеної Голови.
Напередодні Transparency International Ukraine, інші громадські організації та фахова спільнота виступили категорично проти обрання Думи Головою Агентства. Про це вийшло багато публічних заяв від експертів та громадськості. Занепокоєність громадянського суспільства зауважили і посли G7.
Ми наголошували на тому, що Олена Дума не відповідає вимогам, які ставляться до очільника АРМА. Щобільше — деякі факти з біографії Думи становлять пряму загрозу для майбутньої діяльності органу.
Рішення щодо призначення Думи точно відіб’ється на майбутньому АРМА. І, на жаль, скоріше за все, у негативному світлі. Нагадаю, що створення і належне функціонування Агентства — це одна з вимог безвізу. Тому невміле, і тим більше політично заангажоване управління АРМА може вплинути не тільки на сам орган, але і на євроінтеграційний процес", — зазначив виконавчий директор Transparency International Ukraine Андрій Боровик.
"TI Ukraine обурена таким рішенням уряду, але ми будемо надалі моніторити роботу Агентства і його нової очільниці Олени Думи та заявляти про всі порушення в її роботі", - йдеться у заяві.
Група послів країн G7 заявила у Twitter, що «зауважила занепокоєність громадянського суспільства щодо вжитих процедур» та наголосила на тому, що необхідно «зміцнити довіру до ARMA».