Скандали навколо призначення очільниці АРМА. Процедура голосування була порушена

ПОЛІТИКА
29.06.2023, 20:48
Скандали навколо призначення очільниці АРМА. Процедура голосування була порушена

Олена Дума накинулася на журналістів у соцмережі. Член конкурсної комісії з обрання голови АРМА Остапенко відкликав свій голос за Думу

Юрист, член конкурсної комісії з обрання голови Агентства з розшуку та менеджменту активів (АРМА) Дмитро Остапенко відкликає свій голос за одну з кандидаток Олену Думу, а також розповів про порушення процедури при голосуванні за кандидатів.

Він ініціює засідання конкурсної комісії з метою вирішення цих питань.

Про це Остапенко написав на своїй сторінці у Facebook, передає медіа агенція "Останній Бастіон".

"Все своє життя я вважав і продовжую вважати себе представником громадянського суспільства. Думка цього суспільства для мене є вирішальною, а окрім того, я вважаю, що довіра поважних міжнародних та національних громадських організацій до кандидатури очільника такої критичної антикорупційної інституції як АРМА має величезне значення.

Саме тому, зваживши всі "за" і "проти", я відкликаю свій голос за Олену Думу і сьогодні мною було ініційоване проведення позачергового засідання конкурсної комісії з обрання Голови АРМА, на якому я зроблю відповідну заяву. Я відкликаю свій голос з мотивів відсутності у мене на момент голосування повної інформації щодо кандидата, яка має вирішальне для мене значення та яка мене приголомшила.

Окрім того, вважаю, що нами було порушено процедуру голосування, оскільки після проведення першого "рейтингового" етапу, де кожен з членів комісії мав можливість віддати декілька голосів за декількох кандидатів, не було проведено другий "вирішальний" етап, де кожен мав віддати один голос за одного з кандидатів, що набрав найбільшу кількість голосів.

Закликаю комісію найближчим часом провести засідання з метою вирішення цих питань та визначитися із результатами голосування у належний спосіб в межах належної правової процедури.

І прошу вибачення у всіх, кого я розчарував. Я припустився помилки. Я ж спробую її виправити", - заявив Остапенко.

Скандали навколо призначення очільниці АРМА. Процедура голосування була порушена_1

Новообрана очільниця Агентства з розшуку та менеджменту активів Олена Дума звинувачує журналістів та громадських активістів, які негативно відреагували на рішення конкурсної комісії з відбору голови АРМА, в замовних матеріалах та «брудній кампанії проти неї».

Відповідний допис вона опублікувала у Facebook.

Скандали навколо призначення очільниці АРМА. Процедура голосування була порушена_3

«Брудна кампанія проти мене, на жаль, продовжується. Не зупиняє моїх «фанатів» навіть визначення конкурсною комісією переможця. Бо тепер вони прагнуть впливати не на конкурсну комісію, а на Кабінет Міністрів України, який вже має призначити мене на посаду», – написала новообрана очільниця Агентства.

Дума зазначає, що усі статті та дописи проти неї побудовані виключно на «домислах та перекручуваннях фактів».

«Чому ці люди так роблять – це їх справа, можливо їм не вистачає на донати ЗСУ, тому хай заробляють на замовних матеріалах проти мене, головне, щоб кошти передали нашим оборонцям на фронті!» – додала Дума.

На допис Олени Думи відреагувала журналістка Любов Величко. Як пояснює журналістка, Дума вважає, якщо її хтось критикує – «значить 100% отримав за це гроші».

Скандали навколо призначення очільниці АРМА. Процедура голосування була порушена_5
Скандали навколо призначення очільниці АРМА. Процедура голосування була порушена_7
Скандали навколо призначення очільниці АРМА. Процедура голосування була порушена_9

Також Величко стверджує, що Дума видаляє коментарі журналістів з проханнями спростувати заяви, які до слова, сама й просить у своєму дописі.

Нагадаємо, 28 червня, комісія з відбору голови АРМА визначилася із переможцем конкурсу. Нею стала Олена Дума, ексзаступниця голови Чернігівської обласної державної адміністрації.

Антикорупційна організація Transparency International Ukraine зазначає, що цей вибір становить значну небезпеку для подальшої роботи Агентства з розшуку та менеджменту активів та антикорупційної екосистеми загалом.

"Сьогодні, 28 червня, комісія з відбору голови АРМА визначилася із переможцем конкурсу. Нею стала Олена Дума, ексзаступниця голови Чернігівської обласної державної адміністрації. 

За таке рішення проголосували 6 членів комісії — Олена Яра, Іван Ліщина, Дмитро Остапенко, Сергій Вернидубов, Юрій Кіскін та Михайло Іваненко. Не голосували за кандидатку Юрій Бутусов та Вальц Калнінс.

Transparency International Ukraine переконана, що цей вибір становить значну небезпеку для подальшої роботи Агентства з розшуку та менеджменту активів та антикорупційної екосистеми загалом. Ми закликаємо Кабінет Міністрів не призначати її кандидатуру. 

Олена Дума має понад 22 роки стажу в державних органах, а також протягом цього часу була дуже активною в антикорупційних та профспілкових організаціях, організовувала та брала участь у різних мітингах.  

Відсутність необхідного професійного досвіду. Голова АРМА організовує та контролює роботу Агентства, несе персональну відповідальність за прозорість діяльності інституції та результати її роботи. Це вимагає глибокого розуміння повноважень АРМА, а також досвіду, повʼязаного із кримінальною юстицією.

Досвід Олени Думи не повʼязаний з роботою у сфері, дотичній до кримінальної юстиції, а також не повʼязаний з управлінням чи розшуком активів. А це викликає сумніви у тому, наскільки компетентно вона зможе контролювати роботу працівників АРМА та представляти інтереси Агентства перед іншими органами. 

Наявність тісних політичних зв’язків. У 2019 році Дума брала безпосередню участь в агітації за одного із кандидатів в президенти України та дискредитації іншого претендента на цю посаду. Це вказує на політичну заангажованість переможниці конкурсу на Голову АРМА, що потенційно може впливати на її роботу на цій посаді.

Також громадські активісти виявили зв’язки Олени Думи із ексголовою СБУ Валентином Наливайченком. Свого часу очільницею Чернігівської облдержадміністрації була Анна Коваленко, яка, до того ж є співзасновницею ГО «Антикорупційний рух В. Наливайченка». Саме її заступницею працювала Олена Дума. 

Ймовірні ділові контакти з держзрадниками та підозрюваними у співпраці з росією. Серед громадської спільноти існують припущення про контакти Олени Думи з екскерівником кримського управління СБУ, підозрюваним у держзраді Олегом Кулінічем. Зокрема, йшли розмови, що Дума просувала інтереси потенційного держзрадника Кулініча на Чернігівщині, хоча жодного кримінального провадження стосовно її залучення наразі не зареєстровано.

Але найбільший маркер, який вказує на заангажованість майбутньої очільниці Агентства, —  це участь у 2019 році у спільній пресконференції з Семом Кісліним — фінансовим донором Рудольфа Джуліані. Тобто 4 роки тому майбутня очільниця АРМА брала безпосередню участь у спробах дискредитації своєї країни та нинішнього президента США, який зі свого боку всіляко підтримує нашу країну і в протистоянні російській агресії, і в антикорупційному поступі.

Скандали навколо призначення очільниці АРМА. Процедура голосування була порушена_11

Всі ці факти вказують на те, що призначення Олени Думи головою АРМА, несе дуже великі репутаційні ризики для країни і для роботи незалежної та ефективної діяльності антикорупційної екосистеми та органів правопорядку. Саме тому Transparency International Ukraine закликає членів Кабінету Міністрів не голосувати за призначення переможниці конкурсу на цю надважливу для країни посаду", - йдеться у заяві Transparency International Ukraine.

вибір редакції
Читайте також:
Кримінал
Католицька Церква може пишатися тим, що виховала свідомих послідовників. Правда всі вони чомусь служать світовому єврейству.
05 січня, 14:45
Кримінал
Олексій Тандир прагне уникнути виплати компенсації родині вбитого ним нацгвардійця Вадима Бондаренка.
15.12.2023, 18:31
Життя
Цькування учнів у школах, а також закладах оздоровлення — наслідок совєцької окупації. Наш народ ментально хворий і не бажає лікуватися.
07.12.2023, 19:12
Кримінал
Пацієнти помирають, поліція і медики мовчать.
07.12.2023, 17:15
Опінії
Ручні популісти Банкової втратили відчуття страху. Це сталося не сьогодні, але саме зараз вони накинулися на наших незламних захисників.
27.11.2023, 10:58
Новини
Контррозвідники слухали в ресторані пісні Міхаіла Круга.
09.11.2023, 07:35