Кабмін звільнив керівництво Держспецзв'язку

КРИМІНАЛ
20.11.2023, 13:35
Кабмін звільнив керівництво Держспецзв'язку

Їх підозрюють у заволодінні 62 млн грн при закупівлі програмного забезпечення.

Кабінет міністрів України на засіданні 20 листопада ухвалив рішення про звільнення голови Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України та його заступника.

Про це повідомив представник уряду у Верховній Раді Тарас Мельничук.

Так, Щиголя Юрія Федоровича звільнено  з посади голови Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, а Жору Віктора Володимировича з посади заступника голови Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації.

Кабмін звільнив керівництво Держспецзв'язку_1

Віктор Жора
Віктор Жора

«Тимчасово покладено виконання обов’язків голови Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України на Маковського Дмитра Васильовича» — додав Мельничук.

Згодом НАБУ оприлюднило інформацію про заволодіння 62 млн грн при закупівлі програмного забезпечення керівництвом Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України.

20 листопада 2023 року НАБУ і САП викрили організовану групу у складі якої було керівництво Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України (Держспецзв’язку), які заволоділи державними коштами на суму понад 62 млн грн.

Слідство встановило, що впродовж 2020-2022 власник групи компаній у змові із керівництвом Держспецзв’язку розробили схему заволодіння бюджетними коштами, виділеними на закупівлю обладанання та програмного забезпечення. Для цього залучили дві підконтрольні компанії, а закупівлю засекретили, аби уникнути відкритих торгів та забезпечити їх перемогу. З цими компаніями підпорядковане Держспецзв’язку держпідприємство уклало договори на постачання відповідного ПЗ та послуг та перерахувало у 2021-2022 рр. кошти у сумі понад 285 млн грн. Проте реальна вартість ПЗ, яке компанії придбали в іноземного виробника, становила 223 млн грн, а різницею у понад 62 млн грн і заволоділи учасники злочину. Ці кошти вивели на рахунки підконтрольних компаній за кордоном з метою легалізації та розподілення між членами організованої групи.

Наразі підозрюються шість осіб:

  • Голова Держспецзв’язку та його заступник; 
  • гендиректор та співробітник держпідприємства; 
  • власник групи компаній (організатор схеми) та один його працівник.

Кваліфікація: ч. 5 ст. 191 КК України.

Вирішується питання щодо обрання підозрюваним запобіжного заходу. Досудове розслідування триває.

Кабмін звільнив керівництво Держспецзв'язку_5

Читайте також:
Кримінал
Високопосадовці мін'юсту налагодили механізм одержання неправомірної вигоди від учасників виконавчих проваджень
09:35
Політика
Чому зельонський змінив керівництво Рахункової палати? Бо не дай боже аудитори побачили б що там було в збройних закупівлях Резнікова…
вчора, 17:57
Політика
Костусєв на пару зі своїм братом Георгієм Костусєвим-Муромцевим володіють розкішним готелем у центрі Праги за 5,4 млн євро.
вчора, 16:35
Опінії
Він саджає корупціонерів в тюрму, щоб не програти на полі бою. А у нас все як і раніше... Корупція вбиває. Навіть путін це зрозумів.
вчора, 15:16
Кримінал
Наразі встановлюється повне коло осіб, причетних до оборудки.
вчора, 15:02
Політика
Як бізнес-партнер Олега Кіпера будує елітну нерухомість на Буковелі
вчора, 11:25