Кам'яні баби знову височитимуть на курганах Придніпров'я

ІСТОРІЯ
21.08.2021, 11:13
Кам'яні баби знову височитимуть на курганах Придніпров'я
Фото: Facebook

Залишки антропоморфних скульптур арійської, скіфської та половецької доби мають повернутися на вододіли степу і часу.

Про це на своїй публічній сторінці у Facebook пише депутат Дніпропетровської обласної ради від партії "Європейська Солідарність" Андрій Денисенко.

Опозиційний політик наголошує, що невдовзі за його ініціативи розпочнеться відповідна культурно-просвітницька кампанія.

«Одна з моїх мрій — повернути кам'яних баб на кургани нашого степу. Незабаром я розповім, як сáме і де планую її здійснити. І додам, що серед баб виявилося немало дідів, які таки дійсно воювали. Бо без них насправді сиротіє наш природний і культурний ландшафт», — зазначив Андрій Денисенко.

Депутат уточнює, що раніше ці вартові давніх могил височіли на більшості курганів від Дністра до Дону; нині ж їх офіційно нараховано майже 14 тисяч одиниць у межах Придніпров'я.

Між тим, як раніше вже повідомляв "Останній Бастіон", серце стародавньої Скіфії ніколи не переставало битися на лісостепових теренах Полтавської області.

Кам'яні баби знову височитимуть на курганах Придніпров'я_1
Читайте також:
Історія
Московія немає жодного стосунку до давньоруської спадщини. Цей болотно-лісистий улус держави Чинґізидів забув своє справжнє минуле.
05 квітня, 21:39
Історія
Харків'янин Юрій Кнорозов першим у світі дешифрував писемність жителів півострова Юкатан. Опісля нього цивілізацією майя зацікавилися інші.
31 березня, 17:20
Опінії
Російсько-українська війна триває як за землі, так і за людей та нашу культурно-історичну спадщину. Ворог знову хоче привласнити чуже.
28 березня, 13:38
Історія
Навесні 1099 року київський князь Святополк своїми військами атакував Червону Русь. Перед тим він осліпив князя-галичанина Василька.
12 березня, 08:28
Історія
2500 років тому ця 8-метрова скульптура підтримувала дах величезної релігійно споруди. Всього ж їх було 38, але до тепер збереглося лише 2.
05 березня, 07:12
Історія
Скарб був у лісі поблизу Грубешова Люблінського воєводства. Науковці датували знахідку II століттям до Христа — IV століттям після Христа.
03 березня, 07:59