Канада повідомила про скорочення популяції білих ведмедів

24.12.2022, 15:45
Канада повідомила про скорочення популяції білих ведмедів

Зміна клімату може бути фактором зниження чисельності популяції ведмедів

У Канаді лише за пʼять останніх років популяція білих ведмедів у західній частині Гудзонової затоки скоротилася на 27%. У 2021 році в цьому районі жили лише 618 тварин, тоді як у 2016-му їх було 842.

Про це свідчать дані уряду Канади, які цитує BBC.

У звіті йдеться про те, що дорослі ведмедиці та ведмежата особливо страждають, а зміна клімату може бути фактором зниження чисельності.

Арктика нагрівається швидше за решту світу, а морський лід, від якого залежить полювання ведмедів на тюленів, формується пізніше і з кожним роком тане дедалі швидше.

Канада повідомила про скорочення популяції білих ведмедів_1

До 2050 року, як тепер кажуть вчені-екологи, тривалість сезону, протягом якого немає льоду, може призвести до голодної смерті ведмедів.

«Зниження популяції збігається з давніми прогнозами щодо демографічних наслідків зміни клімату для білих ведмедів», — йдеться у звіті уряду Канади.

Водночас документ застерігає від встановлення прямого звʼязку між скороченням популяції ведмедів і втратою морського льоду, зазначаючи, що чотири з останніх пʼяти років були з хорошими льодовими умовами.

Білі ведмеді — найбільші ссавці, що живуть на суші. Щоосені вони проходять уздовж західного узбережжя Гудзонової затоки у провінції Манітоба, повертаючись до морського льоду. Це найбільш вивчений вид тварин у світі, їхня міграція приваблює туристів у місто Черчилль у Манітобі, яке називають світовою столицею білих ведмедів. Городяни зазвичай залишають двері своїх машин незачиненими, щоб іншим було куди бігти, якщо вони зіткнуться з блукаючим ведмедем.

Читайте також:
Економіка
Хвацькі на руку популісти-казнокради давно не цураються свого шкідництва. Наче сарана вони готують ґрунт для приходу окупантів із РФ.
07 липня, 16:31
Полтава
На екологічний проєкт виділять ж цілих пів мільйона гривень. Кошти виділено на умовах співфінансування з обласним бюджетом.
27 червня, 08:28
Полтава
Несанкціонований полігон для побутових відходів виявили на околиці Горішніх Плавнів. Правоохоронці розпочали досудове розслідування.
26 червня, 14:54
Полтава
Станом на тепер рівень засміченості водойми жахає навіть старожилів. Нарешті відповідні служби взялися виконувати свої посадові обов'язки.
07 травня, 14:55
Полтава
Попри те, що обласні чиновники обіцяли розчистити річище, водойма все більше стає схожою на відстійник. Куди поділи бюджетні кошти?
03 травня, 06:10
Полтава
Байдужі до долі рідного краю — благословенної Полтавщини — громадяни плюють на могили своїх предків. Причому, навіть не фігурально.
05 квітня, 08:23